Reklama

LG Cinema 3D: druhá generácia 3D zobrazovania v TV

Drahomír Piok

Spoločnosť LG predstavuje a uvádza nové TV modely so svojou 3D technológiou Cinema 3D. Okrem druhej generácie 3D zobrazovania obsahujú aj kvalitný webový prehliadač či rozhranie Smart TV s možnosťou inštalovania aplikácií. Z televízie sa tak pomaly, ale isto stáva čoraz zložitejší a dômyselnejší výrobok.

LG Cinema 3D

Pasívne 3D zobrazovanie

Kto z vás by si pred pár rokmi pomyslel, že televízia bude mať prístup na internet alebo pohodlne zvládne konverziu „zastaraného“ 2D obsahu do 3D? Všetci výrobcovia si uvedomujú veľký potenciál rastu v tomto segmente a LG má na tento rok viacero tromfov. Posledná inovatívna technológia pre TV s názvom Cinema 3D mení doterajšie štandardy. Pri sledovaní televízie v 3D už nepotrebujete aktívne okuliare, nahradia ich pasívne. S tým prichádza rad výhod. Okuliare sú o polovicu ľahšie, uprostred filmu sa vám nemôžu vybiť žiadne batérie, sú pohodlnejšie, menej namáhajú oči a veľmi dôležitá informácia, sú oveľa lacnejšie oproti aktívnym. Technológia dovoľuje napríklad aj ležať pri pozeraní 3D obsahu bez straty akejkoľvek kvality. Rozdiel oproti aktívnym okuliarom je, že súčasne vidíme dva obrazy. Cez polarizačné sklá vidí pravé a ľavé oko stále iba svoj obraz, takto je blikanie eliminované a batérie nie sú potrebné. Celý 3D efekt vytvorí následne náš mozog. Pasívne zobrazovanie 3D sa využíva hlave v kinách a ide o prvú podobnú technológiu v televíziách. Stereoskopický obraz dotvára funkcia 3D Light Boost, ktorá urobí výstupný signál jasnejší a čistejší. 3D Obraz môžeme dokonca priblížiť alebo ho vzdialiť, jednoducho hrať sa s jeho hĺbkou, v skutočnosti to vyzerá úchvatne.

LG Cinema 3D

LG LW650S

Po smartfónoch prichádzajú smarttelevízory

Top TV modely LG sa dočkajú špeciálneho diaľkového ovládania tzv. Magic Motion, ktorý sa nechal inšpirovať konzolou Wii. Využijete ho hlavne pri surfovaní na internete, kde kurzor ovládate pohybmi ovládača pred televíziou. LG začalo taktiež umiestňovať do TV nové variabilné prostredie Smart TV. Používateľ si vďaka novému softvéru môže do televízie sťahovať rôzne aplikácie alebo widgety, tak ako to poznáme na mobilných telefónoch. Nájdeme tu aj nový kvalitný webový prehliadač alebo aj multimediálny prehrávač, ktorý prehrá bez problémov súbory s .mkv príponou. Najnovšie LCD LED televízory, ktoré budú dané funkcie a ešte oveľa viac obsahovať, sú s modelovým označením LW650S, LW570S, LW5500 a LW4500. Na trhu sa objavia behom apríla za maloobchodnú cenu od 1 090 € u najnižšieho modelu. Presnú cenu najvyššieho modelu LW650S vám neprezradím, ale bude to jedna z najvybavenejších televízií na trhu. V krátkosti okrem spomínaných funkcií by som vybral ešte zopár kľúčových špecifikácií ako je Full HD, Wi-Fi s DLNA, USB 2.0, TruMotion 200 Hz, kontrastný pomer 9 000 000:1, konverzia 2D – 3D a Ethernet.

LG Cinema 3D

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.