Reklama

Lexmark Genesis: šikovná a rýchla tlačiareň nielen do kancelárie

Dominik Fúsek

Spoločnosť Lexmark predstavuje vo viacerých ohľadoch zaujímavú tlačiareň – model Genesis. V prvom rade, na skenovanie používa 10 Mpx CMOS čip, ktorého výsledky vidíte už o necelú sekundu na 4,3 palcovom displeji a o 2,2 sekundy neskôr už je obrázok v plnej kvalite pripravený na tlač. Okrem toho je to prvá all-in-one tlačiareň pracujúca v stojatom režime.

Lexmark Genesis

Novinka Genesis je farebným atramentovým all-in-one zariadením, teda tlačiarňou, skenerom aj kopírkou. Na tom by nebolo nič zaujímavé, takých zariadený je na trhu neúrekom. Genesis má však niekoľko osobitostí. Prvou je poloha, v ktorej zariadenie pracuje. Novinka je prvým multifunkčným zariadením od Lexmarku orientované na výšku. Druhou zaujímavosťou je 4,3 palcový farebný dotykový displej s rozlíšením WQVGA (240 x 400 b.). Na ňom môžete obrázky a dokumenty nielen prezerať, ale aj upravovať.

 Lexmark Genesis

V čom je však novinka skutočne výnimočná, to je technológia FlashScan. Za týmto slovíčkom sa skrýva rýchle skenovanie – po uzavretí veka 10 Mpx CMOS snímač so šošovkou rybie oko zosníma dokument, tlačiareň ho spracuje a už za 0,75 sekundy vidíte náhľad na dotykovom displeji. Tým však tento proces nekončí, za ďalšie 2,2 sekundy totiž tlačiareň obraz spracuje na rozlíšenie 4800 x 1200 b. a vy už ho len uložíte do počítača alebo vytlačíte.

 Lexmark Genesis

Lexmarku nechýbajú ani všestranné možnosti konektivity – podporuje totiž Wi-Fi štandard 802.11 n a prečíta dáta zo širokej škály pamäťových kariet. Výrobca myslí aj na životné prostredie, a preto Genesis vybavil Eco módom. Pre viac pohodlia sú na tlačiarni nainštalované SmartSolutions aplikácie, ako napríklad Photobucket, Box.net, Evernote, Facebook či Twitter. Naskenované obrázky tak môžete ľahko a rýchlo zdieľať. Lexmark tiež pridal jednu nadštandardnú službu – trojročnú záruku. Predaj tohto zariadenia štartuje začiatkom budúceho roka v USA, a to v prepočte za cenu 315 €.

Lexmark Genesis

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.