Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Level - okuliare namiesto smart hodiniek?

Level - okuliare namiesto smart hodiniek?
Zdroj | VSP
Viktor Šmidák
Level - okuliare namiesto smart hodiniek?
Zdroj | VSP
Zdroj | VSP

Inteligentné náramky a hodinky už poznáme. Dokážu zmerať koľko kalórií spálime či počet krokov, ktoré prejdeme. Tie lepšie sa vedia potrápiť aj s meraním srdcového tepu. Ale čo tak okuliare, ktoré by takýmito funkciami disponovali tiež?

VSP, najväčší americký poskytovateľ starostlivosti o zrak, prišiel s Projektom Genesis. Ich výtvorom sú okuliare, ktoré sústreďujú to, čo bežné športové hodinky. Ich veľká výhoda? Ľudia skôr zabudnú športový náramok ako okuliare.

Pozrite si

Iveta Putalová – športové hodinky mi uľahčujú tréning

Level majú byť prevratným produktom v oblastí okuliarov. Používateľovi majú okrem klasického zlepšenia zraku priniesť aj nové funkcie, ktoré terajšie wearables nemôžu. Jednou z nich je napríklad informácia o tom, ako ich nositeľ drží postoj tela.

Zdroj | VSP

Z hardvérovej stránky tu nájdeme akcelerometer, gyroskop, ako aj magnetometer. Tie sú zatiaľ zodpovedné za meranie krokov, spálených kalórií a času, počas ktorého bol vlastník aktívny. Od prvej verzie si okuliare prešli veľkým zlepšením, a tak sú teraz okuliare výrazne tenšie a krajšie. Skvelou správou je aj vodotesnosť.

Batéria je kameňom úrazu dnešných nositeľných doplnkov. Táto by mala vydržať 3 dni, zatiaľ čo nabíjací čas má byť príjemných 30 minút.

Zdroj | VSP

Ako pri všetkých moderných  inteligentných doplnkoch aj tu nájdeme Bluetooth na komunikáciu medzi zariadeniami. Samozrejmosťou je už aj aplikácia, určená na zobrazenie viacerých informácií.

Čím sa chce však Level odlíšiť je vlastná sociálna sieť, kde sa môžu používatelia či priatelia medzi sebou porovnávať. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou je možnosť nájsť svoje stratené okuliare pomocou Find My Glasses doplnku.

Pozrite si

Meizu Mix – prvé smart hodinky od čínskeho velikána

Pri návrhu sa myslelo ako na ženy, tak aj mužov, preto sa okuliare budú predávať v troch dizajnových verziách.

Zdroj | VSP

A je tu aj jedna skvelá správa pre všetkých filantropov. Testeri, ktorí Level momentálne skúšajú môžu darovať ľuďom v núdzi očnú prehliadku či dokonca celé okuliare. A to len vďaka presiahnutiu stanoveného počtu krokov.

Zatiaľ stále nie je známe, kedy sa okuliare dostanú na trh. Ako hovorí jeden z hlavných predstaviteľov, produkt bude predstavený vtedy, keď si budú istí, že má prínos do životov ich používateľov.

Zdroj