Reklama

Lepší zvuk zo smartfónov a tabletov? Creative vie, ako na to

Roman Calík

Ak vás trápi zvuk z vášho smartfónu, možno budete nadšení z novinky Creative. Výrobca totiž ukázal prenosné zosilňovače pre smartfóny a tablety s možnosťou prenášať nekomprimovaný zvuk. Nová dvojica zariadení má označenie Sound Blaster E1 a E3.

Creative aj na Slovensko prinesie novú sériu malých a výkonných zvukových USB riešení pre PC, Mac, smartfóny a tablety – Sound Blaster E1 a E3, ktoré vychádzajú zo Sound Blaster X-Fi Go! Pro. Ich cieľom je zlepšiť kvalitu zvuku, čo mnohí z vás určite ocenia. Základom noviniek je najmä zosilňovač s impendanciou 600 ohmov, ktorý poskytne oveľa väčší výkon, ako klasický slúchadlový jack. Nechýba ani podpora vysokej úrovne SNR (odstupu signálu od šumu). Vyšší model Sound Blaster E3 taktiež funguje aj ako vysoko výkonný USB DAC pre vybrané smartfóny a tablety, takže si môžete vychutnať kvalitnejší bezdrôtový zvuk spárovaním so smartfónmi a tabletmi cez Bluetooth a NFC. Sound Blaster E3 a E1 sú taktiež vybavené duálnym slúchadlovým portom na zdieľanie hudby a bežné slúchadlá vďaka novinke jednoducho použijete ako headset.

Creative Sound Blaster E3
Creative Sound Blaster E3

Sound Blaster E3 s Bluetooth a NFC

Vyšší a drahší model je Sound Blaster E3. S pripojenou E3-kou k vybraným smartfónom a tabletom cez USB môžete aj streamovať nekomprimované digitálne audio. Po pripojení k počítačom a Mac-om si môžete stiahnuť aj ovládací panel Sound Blaster E series s plnohodnotným prístupom k technológii SBX Pro Studio pre vylepšenie zvuku, ktorá umožňuje užívateľom ďalšie úpravy obsahu tak, aby dosiahli plne prispôsobiteľný výkonný zvukový zážitok pri počúvaní hudby, pozeraní filmov a hraní hier. Novinka zaujme aj vysokou kvalitou zvuku so SNR 110dB a 600 Ω slúchadlovým zosilovačom. Vďaka vstavenej batérii by ste sa mali spoľahnúť na 8 hodín prevádzky pri Bluetooth pripojení. V analógovom režime je výdrž batérie na jedno nabitie približne 17 hodín. Zaujímavosťou je i dvojica slúchadlových portov pre simultánne stereo audio počúvanie. K dispozícii je aj technológia CrystalVoice pre vylepšenie hlasu v reálnom čase. Za Sound Blaster E3 zaplatíte 129,90 € a bude dostupný od júla 2014. E1-ka, ktorej chýba najmä Bluetooth s NFC bude dostupná skôr, už počas júna 2014 a to len za 49,90 €. V redakcii ju už dokonca pre vás testujeme 🙂

Creative Sound Blaster E1
Creative Sound Blaster E1

Foto: Creative

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.