Reklama

Lenovo Yoga oslavuje 10 rokov. Pamätáte si na jej najväčšie míľniky?

Tomáš Šmidák

Pravdepodobne každý z vás už počul o modeloch Lenovo Yoga. V roku 2012 išlo o prvý viacrežimový notebook na svete, ktorí ste mohli používať ako notebook, tablet či tzv. stan.

Tento rok oslavuje séria Lenovo Yoga svoje desiate výročie a preto je čas sa pozrieť na jej vývoj a tiež jednotlivé modely, ktoré si za tie roky zamilovali používatelia po celom svete.

Obsah pokračuje pod reklamou

Úplne prvý model mal názov IdeaPad Yoga 13. Dostupný bol vo výraznej oranžovej farby a jeho mozgom boli procesory Intel Core. Pri jeho vývoji bolo hlavnou inšpiráciou ohýbanie ľudského tela pri cvičení jogy, z čoho nakoniec aj vznikol názov Lenovo Yoga.

V roku 2014 prišiel na trh model Yoga 3 Pro, ktorý bol prvým notebookom s hodinkovým kĺbom. Ten sa skladal z 813 častí a okrem spoľahlivosti poskytoval zariadeniu aj veľa spôsobov polohovateľnosti. V roku 2018 dosiahli modely Yoga ďalší miľnik. Model 710 bol totiž prvý notebook s reproduktorom zabudovaným v rotujúcej lište.

Táto inovácia sa v Yoga notebookoch nachádza dodnes. Idea za ňou je, že nezáleží na tom v akom režime vaše zariadenie máte, reproduktory budú stále smerovať priamo na vás. Vďaka tomu by ste mali dostať vždy to najlepšie možné zvukové podanie. Ako vtedy tak ani teraz nechýba reproduktorom podpora Dolby Atmos.

Rok 2018 sa však niesol aj v znamení prvého spotrebiteľského notebooku s krytom webkamery. Táto funkcia si už medzitým stihla nájsť miesto aj v iných modeloch Lenovo či u iných výrobcov. Lenovo Yoga C930 ju však mala ako prvá, a to sa ráta.

Najvýznamnejšie míľniky ukončíme rokom 2019, kedy priniesol výrobca na trh model Yoga C940. Ten ako prvý priniesol možnosť bezdotykového prihlásenia, ktoré dnes poznáme ako Windows Hello. Modely Yoga sa rokmi stali známe aj vďaka svojim materiálom či už išlo o kožu, džínsovinu alebo uhlíkové vlákno.

Aktuálnou vlajkovou loďou radu YOGA je model Lenovo Yoga 9i. Ten do seba spája všetky vyššie menované inovácie, ktoré výrobca rokmi priniesol a pridáva ešte niečo naviac.

Aj vďaka tomuto modelu sa na Slovensku ročne predá viac ako 1 500 kusov notebookov a desktopov Yoga.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.