Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Yoga Duet 7i s novým perom dokáže snímať farby z reálnych povrchov

Lenovo Yoga Duet 7i s novým perom dokáže snímať farby z reálnych povrchov
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Lenovo Yoga Duet 7i s novým perom dokáže snímať farby z reálnych povrchov
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo predstavilo konkurenciu pre iPad Pro a počítače Microsoft Surface. Nový počítač Lenovo Yoga Duet 7i poháňa 10. generácia procesorov Intel Core i5 a operačný systém Windows 10. V balení má klávesnicu, pero a vo vybraných verziách podporuje aj 4G LTE siete. Nové aktívne pero dokáže pri kreslení snímať farby z povrchov v reálnom prostredí.

Lenovo predstavilo svoj prvý počítač z rodiny Yoga s odnímateľnou podsvietenou Bluetooth klávesnicou. Vďaka nej je Lenovo Yoga Duet 7i z časti notebookom a z časti tabletom, ktorý podporuje aj nové, nabíjateľné pero Lenovo E-Color Pen. Špecialitou nového pera je inteligentný senzor, ktorý umožní snímať farbu z manuálov alebo akýchkoľvek skutočných objektov dotykom na povrch objektu hrotom pera. Tieto farby je následne možné vložiť aj priamo do aplikácií Adobe Photoshop, InDesign a Illustrator.

Zdroj | Lenovo

Nový hybrid sa tak hodí najmä pre kreatívcov, ktorí ocenia aj 13“ IPS displej s 2K rozlíšením a 100 % pokrytím farebného spektra sRGB a vysokým jasom 450 nitov. Displej je možné vďaka nastaviteľnému stojanu na zadnej strane sklopiť do takmer akéhokoľvek uhla pre pohodlnejšie kreslenie a písanie poznámok.

Zdroj | Lenovo

V jeho útrobách nájdeme procesor Intel Core i5 10. generácie s integrovanou grafikou Intel Iris Plus. Výbavu môže v najvyššej konfigurácii doplniť až 16 GB DDR4 RAM, maximálne 1TB PCIe SSD a 4G LTE modem. Súčasťou všetkých verzií by mal byť aj Intel Wi-Fi 6 (Gig+) modem. Na jedno nabitie má Yoga Duet 7i vydržať zhruba 10,8 hodín.

Zdroj | Lenovo

Spomínaný displej podporuje vďaka vysokému jasu aj vizuálny štandard Dolby Vision, ktorý naopak po zvukovej stránke dopĺňa technológia Dolby Audio. Táto výbava je zaobalená do kovového šasi so zafarbením Slate Grey alebo Orchid s celkovou hmotnosťou 1,16 kilogramu vrátane fóliového puzdra.

Pozrite si

Elektrický Peugeot e-Traveller ponúkne 9 miest na sedenie

Lenovo Yoga Duet 7i vrátane spomínaného puzdra s klávesnicou a aktívnym perom dorazí do predaja už v priebehu tohto mesiaca. V základnej konfigurácii bude začínať na cene 1 199 €. V priebehu augusta do predaja zamieri aj nový 2v1 počítač Lenovo IdeaPad Duet 3i, ktorý bude vrátane fóliového puzdra s klávesnicou predávaný už za 399 €.