Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Yoga Book - dokonalý nástroj pre kreatívcov

Lenovo Yoga Book - dokonalý nástroj pre kreatívcov
Zdroj | Lenovo
PR článok
Lenovo Yoga Book - dokonalý nástroj pre kreatívcov
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Všetci to poznáme – stratené, pokrčené, zabudnuté papiere s poznámkami či nákresmi. Písať rukou na papier má svoje prirodzené čaro, ale aj nevýhody.

Teraz je tu však tablet, na ktorý môžete písať text či kresliť skicu a okamžite ich mať v digitálnej podobe. Nový Lenovo Yoga Book prináša do sveta tabletov a notebookov to, na čo sme už dlho čakali.
Dnes je už nepísaným pravidlom pri uvedení technologického produktu písať o ňom ako o absolútnej a revolučnej novinke, inovácii, ktorá tu doteraz nebola. Lenže pozor, Lenovo Yoga Book je inováciou v tom pravom slova zmysle!

Využíva to najlepšie z tabletu, pričom predstavuje nový hardvér a softvér pre produktivitu aj kreativitu. Prekvapenie príde hneď po otvorení, márne budete hľadať klávesnicu tak, ako ju poznáte. Namiesto nej tu je 10” dotyková plocha, ktorá rozoznáva až 2 048 úrovní tlaku.

V zlomku sekundy sa zmení na Halo klávesnicu s dotykovou odozvou a zďaleka presahuje štandardný zážitok z písania či rýchlosť bežného tabletu. Navyše sa dokáže naučiť vaše pohyby a aj pri nepresnom dotyku rozoznať, ktorú klávesu ste chceli stlačiť.

Zdroj | Lenovo

Evolúcia pod rukami

Okrem rýchlosti písania je so skutočnou hardvérovou klávesnicou porovnateľná aj tým, že sa pod ňou nachádza trackpad podporujúci prácu s gestami.

Výnimočnosť dotykovej plochy je v jej schopnosti zaznamenávať pohyb a tlak. Okrem toho je dotyková plocha pripravená zachytiť každý pohyb, dokonca aj priblíženie stylusu.

Pohodlné písanie a kreslenie rukou je okamžite digitalizované. Nemusíte sa obávať, že budete niekde zháňať náhradné batérie do stylusu a Yoga Book bude nepoužiteľný, ten bude naopak vždy pripravený. Všetok záznam je bez použitia akýchkoľvek káblov alebo batérií v styluse.

Zdroj | Lenovo

Konečne skutočná inovácia

V predinštalovanej aplikácii Lenovo NoteSaver si jednoducho zvolíte nástroj a farbu textu a môžete okamžite začať pracovať. Pribalená magnetická podložka na papier umožňuje použitie akéhokoľvek papiera a vy rukou tvoríte digitálny text alebo skicu.

Precíznosť záznamu pohybu stylusu je presne taká, ako keby ste kreslili tradične na papier. Pri zázname pohybu pera po papieri na magnetickej podložke taktiež niet náznaku po zaváhaní a Yoga Book zaznamenáva i vykresľuje dokonale.

Dokonca nie je potrebný ani priamy kontakt s dotykovkou, pretože jej citlivosť začína už 10 mm nad ňou a dokáže eliminovať nechcené dotyky dlaňou. Práca je rýchla, keďže na písanie samotné postačuje jedna ruka a druhou prepínate medzi nástrojmi.

Zdroj | Lenovo

Rozmerová jednotka

Lenovo Yoga Book je najtenší a najľahší 2-in-1 na svete a už na prvý pohľad pôsobí nevšedne až luxusne. Jeho štýlové kovové telo je zhotovené zo zliatiny hliníka a horčíka, čo mu dodáva punc exkluzivity pri zachovaní nízkej hmotnosti iba 690 g.

Rozmery 10,1” x 0,38” x 6,72” z neho robia dokonalý pracovný i multimediálny nástroj na cesty s hrúbkou iba 9,6 mm v najhrubšej a iba niečo cez 4 mm v najužšej časti.

Zdroj | Lenovo

Vďaka špeciálnemu pántu pripomínajúcemu náramkové hodinky je možné ho ľubovoľne polohovať v rozmedzí 360°. To umožňuje zložiť ho presne podľa vašich potrieb – zložený dotykovou plochou nahor na písanie či skice, obrazovkou nahor na prehliadanie digitálneho obsahu, rozložený do písmena A na pozeranie filmov alebo ako bežný laptop.

Pri jeho praktickej všestrannosti ho jednoducho budete chcieť mať vždy po ruke.

Spoločník na celý deň

Nezáleží na tom, či práve potrebujete zapísať jednu myšlienku alebo celý príhovor, nakresliť karikatúru alebo náčrt domu, Lenovo Yoga Book bude tým správnym nástrojom.

Možnosť okamžitej digitalizácie ocenia ako študenti, tak manažéri, architekti, umelci, jednoducho každý, kto v bežnom živote využíva pero a poznámkový blok. Nielenže budete mať svoje poznámky a náčrty pohromade, budú navyše digitalizované a to bez kompromisov vo vašom komforte či výkone.

Zdroj | Lenovo

Solídny pracovný nástroj, ktorý má byť kedykoľvek schopný zaznamenať vaše myšlienky a návrhy, musí byť k dispozícii počas celého dňa. Preto Lenovo Yoga Book disponuje batériou s kapacitou 8 500 mAh, čo postačuje na 15 hodín práce.

Záznam na dotykovke je v záujme šetrenia batérie možné robiť aj pri vypnutom displeji a pri najbližšom zapnutí budete upozornení na uložené poznámky alebo skice.

Napriek svojmu prvenstvu v ľahkosti a tenkému telu je Yoga Book skvele vybaveným tabletom. Srdcom zariadenia je štvorjadrový procesor Intel® Atom™ x5 s taktom 2,4 GHz.

Ten má k dispozícii až 4 GB operačnej pamäte a 64 GB vstavanej pamäte, ktorá je navyše rozšíriteľná microSD kartou s veľkosťou do 128 GB. Možnosti Yoga Booku sú rozšírené aj vďaka širokej palete vstavaných senzorov od svetelného cez GPS, A-GPS, gyroskopické čidlo a senzor priblíženia.

Zdroj | Lenovo

Nezaostáva ani v konektivite vďaka dvojkanálovému Wi-Fi a podpore 4G pripojenia, ako aj mini HDMI a micro USB portu. O kvalitný obraz sa stará 10,1” FHD displej s rozlíšením 1 920 x 1 200 a 16,7 miliónmi farieb so vstavanou 8 Mpx prednou a 2 Mpx zadnou kamerou.

Lenovo Yoga Book je na Slovensku dostupný od septembra 2016. Zakúpiť si ho môžete u autorizovaných predajcov Lenovo. So systémom Android je dostupný v zlatej a šedo-striebornej farbe a Yoga Book so systémom Windows bude dostupný v uhlíkovej čiernej.

Vo verzii s Androidom s cenou 499 EUR a 549 EUR aj s LTE, alebo 589 EUR respektíve 649 EUR za LTE verziu s Windows je to atraktívne a štýlové zariadenie nielen na prácu. Súčasťou balenia je aj stylus a magnetická podložka.

www.lenovo.sk

Zdroj