Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Yoga Book 9i kombinuje dva OLED displeje s externou klávesnicou

Lenovo Yoga Book 9i kombinuje dva OLED displeje s externou klávesnicou
Zdroj | Lenovo
Michal Sobek
Lenovo Yoga Book 9i kombinuje dva OLED displeje s externou klávesnicou
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Na výstave CES v Las Vegas nemohla chýbať ani spoločnosť Lenovo, ktorá tam predstavila niekoľko noviniek. Zaujímavým počinom je Yoga Book 9i, ktorý kombinuje dva spojené OLED displeje a externú klávesnicu pre ešte lepšiu produktivitu pri práci.

Dnes už nie sú zaujímavé klasické notebooky, preto sa výrobcovia snažia vymýšľať rôzne kombinácie, ktoré by ľudom uľahčili prácu na cestách. Naozaj odvážnym produktom je nový Lenovo Yoga Book 9i s hmotnosťou len 1,38 kg. Už na prvý pohľad zaujme dvojicou OLED displejov.

Tie sú však spojené klasickým kĺbom, takže Lenovo v tomto prípade nenasadil skladací displej. Konkrétne ide o dva 13,3-palcové 2,8K OLED PureSight displeje so 100-percentným pokrytím farieb DCI-P3 a Dolby Vision HDR. Spoľahnúť sa tak dá na živé farby a ostrejší kontrast.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Lenovo

Pánt je navyše otočný v rozmedzí 360 stupňov, takže zariadenie môžete používať ako klasický 13,3-palcový tablet. Najväčší zmysel to ale má, keď otvoríte displeje do roviny. Vtedy získate obrovskú pracovnú plochu. V pánte sa nachádza reproduktor, ktorého zvuk ladila známa spoločnosť Bowers & Wilkins. Okrem toho sa na tele nachádza aj dvojica 2-wattových reproduktorov.

Yoga Book 9i sa dodáva aj so stojanom folio, ktorý používateľom umožňuje ľahšie pracovať na cestách. K dispozícii je aj odnímateľná Bluetooth klávesnica, pre ešte lepšie možnosti práce. K tomu sa hodí aj dotykový stylus Smart Pen.

Yoga Book 9i je poháňaný 13. generáciou procesoru Intel Core i7-U15. Sekunduje mu 16 GB RAM, až 1-terabajtový SSD disk a grafická karta Intel Iris Xe. Notebook bol navyše postavený na platforme Intel Evo.

Zdroj | Lenovo

Batéria by mala zabezpečiť to, že prehrávať video na oboch obrazovkách by mal Lenovo Yoga Book 9i zvládnuť až 10 hodín. Nechýba Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.1 a na tele sa nachádza trojica USB-C konektorov s podporou Thunderbolt 4.

Notebook beží na operačnom systéme Windows 11 a obsahuje funkcie inteligentného písania a čítania, ako aj funkcie písania poznámok. Lenovo Yoga Book 9i bude dostupný od júla 2023 s očakávanou počiatočnou cenou od 2 199 eur.