Reklama

Lenovo uviedlo svoj najlepší "10K" smartfón Vibe Z2 Pro

Roman Calík

Lenovo na Slovensko prichádza so smartfónmi vo veľkom štýle. Široké portfólio, nízke ceny a vlajková loď Lenovo Vibe Z2 Pro už od 10. októbra 2014!

Lenovo Vibe Z2 Pro

Lenovo počas septembra začalo na Slovensku predávať aj smartfóny. Možno neviete, ale Lenovo je tretí najväčší výrobca smartfónov na svete. V Číne je dokonca jednotkou na trhu! A to všetko ešte pred dokončením akvízície Motoroly. Slovensko patrí medzi prvé krajiny v Európskej únii, kde smartfóny Lenovo oficiálne dorazili. A výrobca má ambície najvyššie. Chcel by byť jednotkou aj na našom trhu. Kedy, to zatiaľ neupresnil.

Lenovo Vibe Z2 Pro

Pozrite si: RECENZIA Lenovo Vibe Z2 Pro: nováčik dobehol špičku

Ako to chce Lenovo dokázať? Už teraz vám môžeme prezradiť, že sa môžete tešiť na veľký rozhovor s výrobcom v najbližšom vydaní TECHBOX Android Špeciál, ktorý výjde už 15.10.2014, kde sa dozviete viac o celej stratégii Lenova aj o novinkách v portfóliu. Prezradiť však môžeme, že do konca roka bude mať Lenovo na Slovensku v ponuke 14 smartfónov! A ich ceny a parametre vás prekvapia. Pozrite si našu fotogalériu v článku, kde sú aktuálne dostupné smartfóny aj s cenovkami.

Lenovo

Lenovo

Lenovo

Veľké očakávania má však výrobca od novinky, ktorú na náš trh uvedie 10.10.2014. Možno ste zaregistrovali kampaň na 10K smartfón. Tým 10K smartfónom bude Lenovo Vibe Z2 Pro. Nejde však o žiadne 10K rozlíšenie displeja či nahrávanie videí v tomto rozlíšení. Také niečo ešte na trhu nie je. Lenovo 10K vypočítalo po svojom: 4K fotoaparát + 2K displej + 1K ako kvalita + 1K ako kamarátstvo + 1K ako krása + 1K ako kapacita (keďže batéria novinky má neuveriteľných 4000 mAh). Takže 10K je len marketing.

Lenovo

Špičkové parametre, ultrajemný displej

Parametre Lenovo Vibe Z2 Pro patria k absolútnej špičke. Spomenieme tie najvýraznejšie. Displej má rozlíšenie 1440 x 2560 pixlov a uhlopriečku 6-palcov! Zaujme aj 2,5 GHz procesor Qualcomm Snapdragon, ktorému sekunduje 3 GB pamäť RAM. Fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx, optickú stabilizáciu, možnosť nahrávania 4K videí a plne manuálny režim s množstvom nastavení. Samozrejmosťou je aj HDR. Vstavaná pamäť 32 GB však nie je rozšíriteľná. Zato si môžete v novinke užívať dvojicu SIM kariet a poteší aj celokovové prevedenie a rozmery, ktoré majú smartfóny s menšími displejmi. Prekvapí najmä hrúbka 7,7 mm.

PREČÍTAJTE SI
Lenovo Vibe Z2 Pro – QHD displej, Snapdragon 801 a 4 000 mAh batéria…

Lenovo Vibe Z2 Pro

Cena, ktorá vás dostane

Čerešničkou na torte je cena, ktorá je vraj špeciálne len pre Slovensko – 459 €. Novinka na trh dorazí už budúci piatok, t.j. 10.10.2014. V redakcii dovtedy budeme mať aj testovací kus, a tak sa tešte na naše prvé dojmy a recenziu.

Lenovo Vibe Z2 Pro

Foto: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.