Reklama

Lenovo ukazuje nové tablety. Stavajú na cene

Drahomír Piok

Nenároční používatelia si iste vyberú. Nové zariadenia od Lenova sú postavené najmä na ponuke rôznych veľkostí obrazoviek, farieb a nízkej ceny. Štyri novinky majú displeje od siedmych až po desať palcov. Základné modely dostali označenie Lenovo A7-30 a Lenovo A7-50, kde jediným rozdielom je najmä dostupnosť zadnej kamery pri tablete A7-30. Výbava zahŕňa sedem palcový displej s rozlíšením 1 024 x 600 pixelov, fotoaparát s 2 Mpx rozlíšením a základný štvorjadrový procesor s taktom 1,3 GHz. Samozrejmosťou je dostupnosť pripojenia na bezdrôtové siete Wi-Fi či prenášanie dát cez Bluetooth. Batéria dosahuje v oboch prípadoch kapacitu 3 500 mAh. Medzi zaujímavosti patrí však aj použitie stereoreproduktorov na prednej strane tabletov.

Lenovo

Model Lenovo A8 bude ponúkaný až v štyroch rôznych farebných kombináciách, žltá, biela, červená a biela. Ponúkne osempalcový HD displej, štvorjadrový procesor, 5 Mpx fotoaparát alebo aj 3G pripojenie. Samozrejmosťou je už v tomto prípade, okrem technológie Bluetooth, Wi-Fi aj použitie GPS.

Lenovo

Najvyšší model nesie označenie Lenovo Tab A10, ktorý má rovnako spredu umiestnenú dvojicu reproduktorov. Je tak podľa výrobcu so svojim HD displejom (1 280 x 800 pixelov) vhodný na hranie hier či prehrávanie multimédií. Osadený je prednou 2 Mpx a zadnou 5 Mpx kamerou, 6340 mAh batériou či v prípade príplatku aj slotom pre SIM kartu. Nové tablety by sa mali dostať na trh v priebehu týchto mesiacov. Ich ceny sa budú odhadom pohybovať od 130 eur až po 230 eur.

Lenovo

Foto: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.