Reklama

Lenovo ThinkPad X13s ponúkne až 28-hodinovú výdrž! Vďaka Snapdragonu

Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Vďaka prechodu Apple na ARM procesory sa k životu prebrala aj trochu zabudnutá kategória Windows počítačov postavených na mobilných čipsetoch Snapdragon od spoločnosti Qualcomm. Lenovo ThinkPad X13s pokladá latku v tomto segmente naozaj vysoko.

Nový Lenovo ThinkPad X13s je postavený na čipsete Snapdragon 8cx Gen 3, ktorý je na jednej strane prispôsobený pre podporu plnohodnotného operačného systému Windows 11 Pro a na druhej zas na viac-dňovú výdrž batérie bok po boku podpory Wi-Fi 6/6E a 5G sietí prostredníctvom eSIM.

Zdroj | Lenovo

Notebook je podľa oficiálnych parametrov schopný vydržať na jedno nabitie prehrávať video až po dobu 28 hodín. V praxi to môže byť o pár hodín menej, no aj pri aktívnej kancelárskej práci tento model celkom určite vydrží dlhšie, ako jeden pracovný deň. Nabíjať ho pritom bude možné prostredníctvom USB-C. Tento port je na jeho tele dvakrát, v oboch prípadoch vo verzii 3.2 Gen 2.

Zdroj | Lenovo

Vo všetkých konfiguráciách sa bude nachádzať ten istý čipset spárovaný maximálne s 32 GB LPDDR4x RAM a maximálne 1 TB PCIe SSD úložiskom. Spoločný budú mať aj 13,3“ WUXGA (16:10) IPS displej, ktorý si možno nakonfigurovať vo verzii s 300-400 nitov, 100 % sRGB a filtrami modrého svetla.

Zdroj | Lenovo

Notebook váži dokopy len 1,06 kilogramu a popri tomto všetkom spĺňa aj vojenský štandard odolnosti MIL-STD-810H. Okrem nárazov a extrémnych teplôt notebook odolá aj ošpliechaniu, čo platí aj pre jeho klávesnicu s ikonickým červeným tlačidlom TrackPoint, ktorý tu stále plní úlohu alternatívnej metódy ovládania kurzora ku klasickému (podsvietenému) TrackPadu.

Pozrite si

Pozastavujú sa dodávky čipov do Ruska. Zatiaľ od Intel, AMD a TSMC

Lenovo sa pri tomto modeli chváli aj využitím zrecyklovaných materiálov. Jeho šasi je z 90 % vyrobené z recyklovaného magnézia, zatiaľ čo pri výrobe krytov reproduktorov, batérie a nabíjačky bol na 30-97 % využitý recyklovaný plast. Až z 90 % je recyklované a vyrobené z udržateľných materiálov aj samotné balenie.

Informácie o cene a dostupnosti tohto modelu na našom trhu zatiaľ nemáme. V prípade ich obdržania ich do článku obratom doplníme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.