Reklama

Lenovo ThinkPad X121e: mrňús s AMD Fusion i Intel Core

Števo Porubský

Dávnejšie bol spoločnosťou Lenovo predstavený nový model série ThinkPad (Lenovo ThinkPad X120e: drobec nielen pre biznis), no na naše trhy sa ani nedostal. Netrvalo dlho a pôvodná novinka bola nahradená úplne novým mini notebookom s novými procesormi. Model ThinkPad X121e je zároveň nástupcom šikovného modelu X100e, ktorý na trhu už veľmi nenájdete.

 Lenovo ThinkPad X121e

Novinka s označením ThinkPad X121e je po niekoľkých mesiacoch nástupcom predstaveného modelu X120e, ktorý sa ale na trhy nedostal. Lenovo počkalo na nové procesory od Intelu a AMD a tak sa môžete tešiť na výraznejšie zvýšenie výkonu a zníženie spotreby. Na trhu by sa mali objaviť modely s procesormi Intel Core i3 a AMD Fusion E-350 APU. Maximum pamäte RAM bude 4 GB, rozšíriť sa však už nebude dať. 11,6-palcový displej s matným povrchom bude mať rozlíšenie príjemných 1 366 x 768 bodov a samozrejme LED podsvietenie.

Lenovo ThinkPad X121e

Klasický pevný disk s kapacitou 320 GB budete môcť nahradiť aj rýchlym SSD diskom s kapacitou 128 GB. Vo výbave nebude chýbať ani VGA a HDMI konektor, tri porty USB 2.0, Wi-Fi b/g/n či Bluetooth moduly. Samozrejmosťou je aj čítačka pamäťových kariet a web kamera. Za príplatok je možné získať aj UMTS/HSPA, resp. WiMAX modem. Príplatková 6-článková batéria by mala vydržať až 8,5 hodiny aktívnej práce. Pohodlnejšiu prácu zabezpečí aj klávesnica s dedikovanými tlačidlami odolná voči obliatiu tekutinou. Lenovo ThinkPad  X121e má rozmery 28,1 x 18,7 x 3 cm a hmotnosť mierne prevyšuje 1,4 kg. Na trhu by sa mal objaviť v priebehu leta za cenu okolo 350 €, v závislosti od výbavy.

Lenovo ThinkPad X121e

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.