Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo ThinkPad X1 je tu v novej generácii, aj s dôrazom na ekológiu

Lenovo ThinkPad X1 je tu v novej generácii, aj s dôrazom na ekológiu
Zdroj | Lenovo
Michal Sobek
Lenovo ThinkPad X1 je tu v novej generácii, aj s dôrazom na ekológiu
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Spoločnosť Lenovo dnes odhalila viacero produktov, najmä čo sa týka kancelárskej sféry. Dočkali sme sa aj inovovanej série ThinkPad X1, ktorá je pre prácu v takomto prostredí ako stvorená. A Lenovo si to veľmi dobre uvedomuje.

Vynovená séria ThinkPad X1 v sebe zahŕňa konkrétne 3 prístroje, a to ThinkPad X1 Carbon Gen 11, ThinkPad X1 Yoga Gen 8 a ThinkPad X1 Nano Gen 3. Tie spája napríklad operačný systém Windows 11 alebo aj najnovšie Intel Core procesory spolu s grafickou jednotkou Intel Iris Xe. Taktiež tu nájdeme až 64 GB DDR5 RAM a 2-terabajtový SSD disk. Hmotnosť sa pohybuje od 970 g až po 1,38 kg.

V Lenove išli na to aj cestou ekológie a recyklovaných materiálov. Napríklad model ThinkPad X1 Carbon Gen 11 má opierku dlaní z 90 % tvorenú recyklovaným horčíkom (rovnako aj model ThinkPad X1 Nano Gen 3) a spodnú časť tvorí z 55 % recyklovaný hliník. Okrem toho sú obaly vyrobené zo 100 % bambusu a cukrovej trstiny, hnedé obaly sú vyrobené z obalov bez obsahu plastov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Lenovo

Novinkou je aj nová aplikácia Lenovo CommercialVantage. Cieľom intuitívneho softvéru je usmerniť a povzbudiť používateľov, aby povolili určité nastavenia, ktoré majú pomôcť znížiť spotrebu energie alebo predĺžiť životnosť komponentov. Týka sa to napríklad nastavení OLED panela, inteligentného nabíjania alebo podsvietenia klávesnice.

Aplikácia Lenovo Viewposkytuje balík inteligentných funkcií založených na fotoaparáte, ktoré sú navrhnuté tak, aby používateľom pomohli vydolovať čo najviac z integrovaného fotoaparátu na zlepšenie zážitkov z videohovorov a zlepšenie bezpečnosti a digitálneho zdravia.

Novinky zo série ThinkPad X1 spája aj predný OLED displej. Ten má v prípade verzie Carbon a Yoga 14 palcov, pričom môže dosiahnuť až 4K rozlíšenie a maximálny jas 500 nitov. V prípade ThinkPad X1 Nano ide o 13-palcový až 2K displej bez OLED technológie.

A čo konektorová výbava? Na tele prístrojov sa nachádza dvojica Thunderbolt 4 USB-C konektorov, dvojica USB-A konektorov, HDMI 2.0 a audio jack. K dispozícii bude aj možnosť voľby verzie s priestorom na SIM kartu. Lenovo ThinkPad X1 totiž podporuje aj siete piatej generácie.

Pozrite si

Ako si vyčistiť Gmail? Pomocou jednoduchého triku sa zbavíte žrútov pamäti

O kvalitný zvuk sa postarajú reproduktory Dolby Atmos s technológiou Dolby Voice a až štvoricou mikrofónov. Webkamera má Full HD rozlíšenie a nechýba ani pre Lenovo typický prvok – fyzická krytka webkamery. Čo sa týka konektivity, tak nechýba Wi-Fi 6E ani Bluetooth 5.2.

ThinkPad X1 Carbon Gen 11 bude dostupný začiatkom apríla 2023 s očakávanou počiatočnou cenou od 2 899 eur. ThinkPad X1 Yoga Gen 8 bude dostupný začiatkom apríla 2023 s očakávanou cenou od 3 249 eur a ThinkPad X1 Nano Gen 3 bude dostupný tiež začiatkom apríla 2023 s očakávanou cenovkou od 2 939 eur.