Reklama

Lenovo ThinkPad X1 Carbon - kompaktnejší než kedykoľvek predtým

Zdroj | Lenovo
Michal Spiegel
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Populárna séria ThinkPadov od Lenova dostala nový prírastok pre rok 2017 a to Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Okrem nového farebného spracovania ponúka samozrejme kvalitné funkcie.

Pozrite si

Lenovo Thinkpad X1 Carbon 2017 – štandard pracovného Ultrabooku

Najväčšou novinkou je nové strieborné spracovanie, ktoré dopĺňa opozeranú čiernu. Poďme sa pozrieť, čo nový Lenovo ThinkPad X1 Carbon ponúka.

Začneme displejom, ktorý má 14″ a robí z ThinkPadu ešte viac kompaktný laptop než predošlé verzie. Zaujímavosťou však je, že tento 14″ displej je zabudovaný v 13″ šasi.

Integrovaná webkamera disponuje rozpoznávaním tváre a tiež podporou pre Windows Hello biometrické prihlasovanie do systému.

Zdroj | Lenovo

Nechýba čítačka otlačku prsta, ktorá sa môže využiť pre online transakcie a pre autorizáciu. Na výber máte rôzne konfigurácie úložiska od 128 GB až do 1 TB.

Lenovo ďalej sľubuje 15,5 hodinovú výdrž s podporou pre rýchlo nabíjanie, ktoré vám zabezpečí 80% výdrže iba za jednu hodinu. Váha laptopu je iba 1,14 kilogramu a hrúbka 1,6 cm. Ide o najmenší a najtenší ultrabook od Lenova.

Čo sa týka vnútorností, Lenovo ThinkPad X1 Carbon bude mať nainštalovaný najnovší Windows 10 Pro a 7. generáciu procesora Intel Core. Vo vnútri nájdeme čip Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A Wireless WAN, ponúkajúci až tri krát rýchlejšie LTE pripojenie.

Zdroj | Lenovo

Medzi šikovné doplnky určite patrí aj podpora pre ultra rýchly Thunderbolt 3 port, ktoré ponúkajú až osemnásobne vyššiu rýchlosť prenosu ako USB 3.0 a pripojiteľnosť na 4K displej. Okrem toho dostanete DisplayPort, 2 USB 3.0 porty, HDMI port, Micro SD a Micro SIM porty a USB-C redukciu. Laptop ponúka aj perfektnú funkciu LTE, ktorá vám zabezpečí pripojenie aj keď budete mimo Wi-Fi.

Poďme k odolnosti. ThinkPad je obalený štyrmi vrstvami uhlíkových vláken a sľubuje patričnú odolnosť. Lenovo dokonca tvrdí, že laptop prešiel viac ako 200 testami odolnosti vrátane rozliatych nápojov či jemných fyzických poškodení.

Zdroj | Lenovo

Jednou z najzaujímavejších funkcií je ThinkPad WiGig Dock, pomocou ktorej sa môžete pripojiť k druhým zariadeniam (PC, obrazovky, reproduktory, monitory) bezdrôtovo. Ideálne napríklad keď idete na prezentáciu so svojím počítačom.

Čo sa týka zabezpečenia, ThinkPad X1 Carbon je notebookom, ktorý podporuje biometrickú autentifikáciu PayPal platieb s podporou FIDO. Intel Software Guard Extensions (SGX) zabezpečí používateľské FIDO údaje pomocou snímača odtlačkov prstov Synaptics Natural IDTM a šifrovania TLS 1.2. Táto ochrana používateľom umožní overovať využívanie služieb s podporou FIDO, ako napríklad PayPal použitím odtlačku prsta namiesto hesla.

Cena Lenovo ThinkPad X1 Carbon začína na 1 599 eur a môže sa samozrejme vyšplhať v závislosti od konfigurácie. Na výber máte klasické čierne spracovanie alebo už spomenuté nové strieborné, ktoré ThinkPadu dodáva punc moderného dizajnu. Dostupný bude od apríla.

Zdroj | Lenovo

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.