Reklama

Lenovo ThinkPad P40 Yoga je pre tých najnáročnejších

Zdroj | Lenovo
Števo Porubský
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Čínske Lenovo predstavilo nový model Lenovo ThinkPad P40 Yoga, ktorý zaujme hlavne tých najnáročnejších používateľov. V štýle iných Yoga notebookov príde na trh model, ktorý nebude mať problém preklopiť displej o takmer 360°, ale ani vydržať denno-denné náročné používanie.

Zdroj | Lenovo

V sérii ThinkPad je to jednoducho pravidlom. Šasi je vyrobené z horčíkovej zliatiny a uhlíkových vlákien, aby vydržalo čo najdlhšie, pričom vo vnútri sa ukrýva dostatočný hardvér aj pre tie najťažšie úlohy. 14-palcový IPS displej s rozlíšením 2 560 x 1 440 px je plne dotykový a podporuje aj ovládanie pomocou stylusu Pen Pro s technológiou Wacom Active ES. Ten Lenovo vyrobilo nanovo, pričom ide o kúsok so snímaním 2 048 stupňov prítlaku. Zároveň má byť ergonomické a s dlhou výdržou. 30 sekúnd nabíjania mu vraj dodá dostatok energie na 8 hodín používania.

Zdroj | Lenovo

Srdcom má byť až Intel Core i7 poslednej generácie Skylake, poteší i do 16 GB pamäť RAM či dedikovaná grafika NVIDIA Quadro M500M s 2 GB VRAM. SSD pevný disk môže mať do 512 GB, rozšíriť ho môžete SDXC kartou či externým diskom cez USB 3.0 porty. Tých na tele nájdete rovno 3. Samozrejmosťou je HDMI, miniDisplay port či klasika v podaní Ethernetu s gigabitovou priepustnosťou.

Operačným systémom je Windows 10, poteší ale možnosť downgradu na Windows 7 Pro. Nový Lenovo ThinkPad P40 Yoga má rozmery 338 x 236 x 19,9, hmotnosť dosahuje takmer 2 kg. Zaujímavosťou novinky je klávesnica Lift ‚n Lock, ktorá sa automaticky vsunie do vnútra v prípade režimu tabletu. Cena novinky by sa mala pohybovať na úrovni 1 399 USD a vyššie v závislosti od výbavy. Na trhu sa objaví začiatkom budúceho roka.

Zdroj | Lenovo
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.