Reklama

Lenovo ThinkPad P1 si podporou 5G a FHD webkamerou získa pracujúcich na cestách

Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo predstavilo viacero nových pracovných notebookov vrátane prémiového modelu ThinkPad P1 4. generácie, ktorý sa primárne zameriava na mobilitu. Podporou 5G sietí, 90 Wh batériou a Full HD webkamerou je ideálnym pre tých, ktorí potrebujú byť vždy a všade pracovne online.

Videohovory zostanú dôležitou súčasťou pracovného života aj po pandémii a ich pokrytie prinajlepšom HD (720p) webkamerou už pri profesonálnych online stretnutiach skrátka nestačí. Lenovo ako jeden z mála výrobcov na tomto mieste nešetrí a svoj nový model ThinkPad P1 vybavuje webkamerou s Full HD (1080p) rozlíšením, aké zvyčajne ponúkajú iba externé webkamery.

Zdroj | Lenovo

Aby ste mohli byť na videohovoroch s takýmto vysokým rozlíšením prítomní aj mimo dosahu kvalitnej Wi-Fi siete, spoľahnúť sa v prípade tohto modelu budete môcť na vstavaný 5G modem. Okrem hľadania Wi-Fi siete si starosti pri tomto modeli príliš nebudete musieť robiť ani pri hľadaní voľnej zásuvky, batéria s kapacitou 90 Wh by mala bez problémov zabezpečiť celodennú výdrž notebooku.

Medzigeneračne sa pri modeli P1 tentokrát zmenila aj uhlopriečka displeja. Ten vďaka zúženiu rámčekov narástol z 15 na 16“, pričom ponúka na prácu vhodnejší pomer strán 16:10 a v najvyššej konfigurácii rozlíšenie UHD+. Samotný notebook sa ale nezväčšil, rozmery má identické s 15“ verziou. Zvukovú stránku pokryjú dohora namierené reproduktory s Dolby Atmos.

Zdroj | Lenovo

Štvrtú generáciu ThinkPad P1 budú poháňať procesory Intel Core a Intel Xeon 11. generácie s taktom až do 5.0 GHz, ktorým môže sekundovať grafická karta NVIDIA RTX A5000 so 16 GB VRAM alebo GeForxe RTX 3070/3080 s 8-16 GB VRAM. Pri pamätiach sa maximá P1 zastavujú až pri 64 GB RAM a 4 TB úložisku. Celý tento hardvér vo výsledku váži zhruba 1,8 kilogramu.

Zdroj | Lenovo

Lenovo ThinkPad P1 dorazí do predaja niekedy v priebehu júla za cenu od 2 100 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.