Reklama

Lenovo ThinkPad Edge 11“: v malom balení veľký biznis

Drahomír Piok

Lenovo uvádza na trh svoj najmenší a najľahší netbook ThinkPad Edge s 11“ obrazovkou. Využiť ho majú primárne hlavne malé a stredné firmy. Kompaktný malý obal s platu schováva primerane výkonnú hardvérovú časť. Zaujímavá je podpora 3G sietí, ale aj WiMaxu(4G), ktorý by ste na Slovensku hľadali márne.

ThinkPad Edge

Rad ThinkPad Edge nemá v spoločnosti Lenovo dlhú tradíciu, presnejšie jeho začiatok sa datuje na apríl tohto roka. Smer tejto série je biznis sféra, a tak sa kladie dôraz pre konzervatívny dizajn a samozrejme bezproblémové zvládanie kancelárskych funkcií. Tento malý netbook o veľkosti 284 x 211 x 15,6 – 29,5 mm a váhou okolo 1,5 kg perfektne vyhovuje pre nosenie v kufríku alebo príručnej taške. Disponuje 11,6“ lesklým displejom s LED podsvietením, rozlíšením 1 366 x 768 bodov a pomerom strán 16:9. Klávesnica je pripravená na prípadné poliatie rannou kávou a obsahuje šikovný trackpad. Pri videokonferenciách sa webová kamera dokáže prispôsobí aj slabšiemu osvetleniu.

ThinkPad Edge

Hárdérovú výbavu začnem od ULV (nízko napäťových) procesorov – na výber máte od oboch lídrov na trhu, Intel Core alebo AMD Athlon Vision Pro. Pre pohodlný chod Windows 7 netbook obsahuje minimálne 2 GB DDR3 RAM. Pre zaujímavosť, ako jediný netbook pre biznis sféru obsahuje Enhanced Experience, čo znamená, že Windows nabehne, ale aj pôjde podstatne rýchlejšie ako na identických konfiguráciách, ktoré nie sú optimalizované (v predaji je aj verzia bez operačného systému). Úložná kapacita na 2,5“ HDD je 250 GB, ale ak by vám to bolo málo môžete si priplatiť za 320 GB pevný disk. Grafická karta je integrovaná od Intelu, Graphics Accelerator 4500MHD, takže na hranie nových peciek počas pracovnej doby treba zabudnúť. S konektivitou je tento maličký netbook veľmi dobre s výnimkou chýbajúceho Bluetoothu, čo snáď výrobca len omylom zabudol. K dispozícií je Wi-Fi, pripojenie do 3G sietí. Na tele po bočných stranách nájdeme 3 USB sloty, čítačku pamäťových kariet, HDMI a VGA konektor. Batéria je šesťčlánková a výdrž by sa mala pohybovať okolo 5 hodín práce. Tento malý pomocník je už v predaji v dvoch farebných variantoch: sýto červená a čierna. Jeho cena mierne kolíše od 450 € vyššie, podľa konfigurácie.

ThinkPad Edge

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.