Reklama

Lenovo ThinkCentre M90z: ďalší dotykáč na váš stôl!

Števo Porubský

Čínska spoločnosť Lenovo predstavila ako ďalší veľký výrobca v poradí svoj prvý all-in-one PC s veľkým dotykovým displejom. Samozrejmosťou je špičkový výkon, plná podpora multimédií, elegancia a dizajn pripomínajúci dizajn najslávnejších notebookov série ThinkPad.

 Lenovo ThinkCentre M90z

Nový desktop spoločnosti Lenovo je primárne určený pre biznis sféru, no to sa vôbec nevylučuje s tým, že ho môžete používať aj doma. Hlavnou črtou novinky je 23-palcový LCD displej, ktorý disponuje dotykovou vrstvou po celej ploche a ovládaním SimpleTap. HD monitor ponúkne aj dotykové ovládacie prvky a automatické nastavenie jasu. Nad monitorom bude tróniť web kamera s mikrofónom, za ním zas kompletná výbava počítača. Novinka bude pracovať na OS Windows 7 pričom výrobca myslel aj na bezpečnosť a tak nechýba napríklad šifrovanie diskov či hardvérové heslá.

 Lenovo ThinkCentre M90z

Jeho srdcom budú procesory Intel s označením Core i3 alebo i5. Škoda, že výrobca neponúkne aj najvýkonnejšie typy i7. Pre firmy je však vysoký výkon na úkor ceny. Nebude však chýbať DDR3 RAM pamäť so zatiaľ nezverejnenými veľkosťami. Na výber budú aj klasické alebo SSD pevné disky. Zaujímavé je, že podľa tlačovej správy spoločnosti bude Wi-Fi a Bluetooth modul ako voliteľné príslušenstvo. Niet sa ale čomu čudovať, keď chce výrobca držať ceny čo najnižšie. Svedčí o tom aj cena najnižšej výbavy začínajúca na sume 899 USD, čo je približne 719 €.

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.