Reklama

Lenovo Tab Plus je tablet ako žiaden iný

Zdroj | Lenovo
Richard Pliešovský
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo prináša nový tablet určený na konzumáciu obsahu. Oproti podobným modelom ponúka nadštandardný zvuk vďaka ôsmym reproduktormi JBL s Hi-Fi podporujúcimi Dolby Atmos.

Lenovo Tab Plus tak ocenia aj milovníci hudby, resp. filmov. Tablet má 11,5″ displej s 2K rozlíšením, nechýba dokonca stojan pre nastavenie flexibility zobrazenia do 175 °.

Zdroj | Lenovo
Obsah pokračuje pod reklamou

Tablet môžeme zaradiť do strednej triedy, poháňa ho čipset MediaTek G99 s 8 GB RAM. Voliteľne môže mať 128 GB, alebo 256 GB internej pamäte, tú si môžete rozšíriť pomocou microSD karty. LCD displej ponúka rozlíšenie 2 000 × 1 200 px s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a jasom do 400 nitov. Predný aj zadný fotoaparát má zhodne po 8 Mpx. Bezdrôtovú konektivitu zahŕňa Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.2.

Tablet je kompatibilný s perom Lenovo Tab Pen Plus, nabíjačkou Lenovo 68W USB-C, bezdrôtovou klávesnicou Lenovo Multi- Device Wireless Keyboard a ochranným puzdrom vyrobeným z materiálu Dupont Tyvek a PU kože.

Zdroj | Lenovo

Čo sa týka audia, o ten sa starajú 4 výškové a 4 basové reproduktory. Ich celkový výkon má byť až 26 W, no treba to brať s rezervou, ak by sme mali veriť marketingovým popisom, očakávať môžeme výstup podobný JBL Flip 6. Dôležitá je ďalšia funkcia, ktorá robí z Lenovo Tab Plus výnimočný tablet.

Spoločnosť očividne investovala do zvuku viac, než sa bežne vidí. Vďaka tomu môžete využiť toto zariadenie ako Bluetooth reproduktor! To znamená, že po spárovaní si môžete nechať streamovať piesne z vašej hudobnej služby zo smartfónu priamo do tabletu. Dolby Atmos a pri použití slúchadiel poskytne zvuk s vysokým rozlíšením 24 bitov a 96 kHz.

Tablet automaticky zvýši hlasitosť, keď je otvorená vaša hudobná (podcastová) aplikácia a naopak, zníži ho, keď je zvolený prehliadač, či iná, nehudobná appka.

Batéria má kapacitu 8 600 mAh, podporuje 45 W nabíjanie. Batérie zvládne streamovanie až 12 hodín, na plnú kapacitu sa nabije za 90 minút. Rozmery zariadenia sú 268,3 x 174,25 x 7,77 mm, hrúbka je 13,58 mm pri hmotnosti 650 g.

Lenovo Tab Plus beží na Android 14, do júna 2028 dostane dva roky aktualizácií systému Android (teoreticky to bude Android 16), ako aj bezpečnostné aktualizácie. Tab Plus sa už začal predávať, ceny pre náš trh však zatiaľ nepoznáme.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.