Reklama

Lenovo Skylight: ani ryba ani rak

Števo Porubský

Miniatúrny netbook Skylight spoločnosti Lenovo zaujme svojím dizajnom, hardvérom, softvérom a cenou. Rozdiel je len vo vnímaní týchto zaujímavých parametrov. Predstavte si obrý smartfón alebo minatúrny notebook. Vznikne vám smartbook.

 

Vnútorná výbava Lenovo Skylight sa dá porovnať s výkonnými smarfónmi. Novinka je postavená na platforme Snapdragon s ARM architektúrou od spoločnosti Qualcomm a 1 GHz procesorom s 512 MB RAM. Od bežných netbookov sa však nelíši veľkosťou displeja, ktorý pri uhlopriečke 10,1 palcov zobrazí HD rozlíšenie (720p). Skylight poteší tých, ktorí si potrpia na výdrži pri dobrom výkone. Procesor totiž „žerie“ menej energie ako najúspornejší procesor Intel Atom, ktorý bežne vidieť v netbookoch. Výrobca pri predstavení uviedol výdrž až 10 hodín, čo v reáli môžeme znížiť na polovicu. Aj napriek tomu je to pri plnom výkone výborná hodnota.

 

Výhodou oproti súčasným netbookom bude aj menšia hmoťnosť (cca. 900g) a rozmery (253 x 200 x 17,5mm), takže sa bez najmenších problémov zmestí aj do dámskej kabelky. Výrobca do novinky implantoval aj GSM/UMTS modul, ktorý poskytne stále pripojenie na internet cez sieť mobilného operátora. Nechýba však ani Wi-Fi, 1,3 Mpx web kamera, či USB sloty. Zaujímavosťou je možnosť vyberania flash disku. Ďalšou zvláštnosťou, ktorú je možné vnímať dvojako je absencia bežného operačného systému. Ten výrobca nahradil vlastným – Skylight OS, ktorý by mal zvládať všetky multimediálne a internetové aplikácie. Novinka sa bude predávať zatiaľ len v USA za cenu okolo 500 USD, cca. 357 EUR.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.