Reklama

Lenovo začne na Slovensku predávať novú vlajkovú loď VIBE X3 ešte do Vianoc

Roman Calík

Lenovu sa na Slovensku skutočne darí. Posledný kvartál roka 2015 bude pre výrobcu mimoriadne úspešný na predaj smartfónov, pričom k ešte lepším výsledkom môžu pomôcť aj dve novinky, ktoré prídu na trh ešte do Vianoc. Môžete sa tešiť na to najlepšie, čo Lenovo vyrobilo – vlajkovú loď Lenovo VIBE X3, ale aj jej menšieho súrodenca s ťažšie zapamätateľným označením A7010 (lepšie by mu sadol názov VIBE X3 Lite, ktorý sa používa v zahraničí, nemyslíte?).

Lenovo VIBE X3

Opäť nám kľúčové vlastnosti noviniek predstavil Marek Tóth, Lenovo MBG Sales Representative. Prednosť mal podľa slov Lenovo „najlepší smartfón, aký sme kedy vyrobili“, a to nový Lenovo VIBE X3. Prečo si to v Lenove myslia?

Pozrite si

Je Vibe X3 skutočne najlepším Lenovom v histórii?

Pozrite sa na parametre, s akými chce novinka zaujať. Už na prvý pohľad si všimnete dizajn, ktorý je opäť modernejší a ponúka i kovový rám tela. V prednej časti sa však nachádzajú stereo reproduktory. Tie vraj v spojení s technológiou Lenovo Sound, prinášajúcou výkon 32-bitového mobilného audio DAC konvertora, zabezpečujú kvalitný zvuk s minimálnym skreslením.

Náš prvý dojem nám však napovedá, že na BoomSound od HTC zvuk nedosiahne. Najmä čo sa týka basov. Výhodou však je, že Lenovo VIBE X3 podporuje aj technológiu Dolby Atmos.

VIBE X3 je vybavený aj pokročilými možnosťami zvukového vstupu a nahrávania. Zaujme totiž trojica mikrofónov s audio kodekom Wolfson, ktorý filtruje okolitý hluk a zvyšuje kvalitu zvuku. Ak sa pýtate na výkon, tak Lenovo pri VIBE X3 vsadilo na 64-bitový 6-jadrový procesor Snapdragon 808 a 3 GB RAM.

Výhodou je rozšíriteľná 32 GB pamäť o pamäťové karty s maximálnou kapacitou 128 GB. Nechýba ani čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane pod fotoaparátom a podpora NFC.

Batéria má kapacitu 3 500 mAh a smartfón ponúkne aj LTE kategórie Cat6. Ak sme vám ešte neprezradili veľkosť displeja, teraz je ten správny čas. Lenovo VIBE X3 má 5,5” Full HD displej, pričom Lenovo ponúkne aj farebnú optimalizáciu Lenovo Screen pre lepší vizuálny zážitok a živšie farby.

To, čím chce novinka zaujať je aj fotoaparát. VIBE X3 totiž ponúkne až 21 Mpx snímač od Sony (z vlajkových lodí Xperia Z5), vďaka ktorému dokážete nahrávať aj Ultra HD videá. Predná kamera má pritom 8 Mpx.

Fanúšikov Androidu poteší správa, že už v druhej polovici roka 2016 príde aj Android 6.0. Aktuálne môžete v novinke dokonca okrem VIBE UI používať aj čistý Android 5.1 a to jednoduchým prepnutím v menu smartfónu.

Koľko by ste za takýto smartfón zaplatili? Nebudeme vás napínať, Lenovo chce 449 €. Novinka pritom príde na Slovensko už o týždeň. Mimochodom, Slovensko bude prvou európskou krajinou, kde sa model VIBE X3 začne predávať.

Lenovo A7010 (VIBE X3 Lite)

Dostupnejší súrodenec modelu VIBE X3 bude Lenovo na Slovensku predávať od dnes pod označením A7010. Už v úvode vám prezradíme cenu, a to 259 €. Pri takmer polovičnej cene väčšieho modelu VIBE X3 však nebudete veľmi ochudobnení. Tak napríklad, aj A7010 ponúkne 5,5” Full HD displej, rovnako aj trojicu mikrofónov s kodekom Wolfson, predné stereo reproduktory s technológiou Dolby Atmos a dokonca aj čítačku odtlačkov prstov či NFC. Rovnako je aj interná 32 GB pamäť rozšíriteľná pamäťovými microSD kartami až do 128 GB.

Rozdiel je však cítiť najmä v rukách. Lenovo A7010 má jednoduchšie plastové telo. Taktiež ponúkne menšiu 3 300 mAh batériu a slabší 8-jadrový procesor MediaTek MT6753, ktorému sekunduje 2 GB pamäť RAM. Hlavný fotoaparát má 13 Mpx rozlíšenie a predný 5 Mpx. Model Lenovo A7010 už máme aj na redakčný test, tak sa môžete tešiť na naše skúsenosti.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.