Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo prináša na Slovensko novinky z rodín Legion, Yoga, aj ThinkPad

Lenovo prináša na Slovensko novinky z rodín Legion, Yoga, aj ThinkPad
Stanislav Vinc
Lenovo prináša na Slovensko novinky z rodín Legion, Yoga, aj ThinkPad

Lenovo odštartovalo letnú sezónu naozaj vo veľkom. Na tlačovej konferencii nám spoločnosť ukázala nádielku nových počítačov zo všetkých svojich spotrebiteľských sérií od hráčskych notebookov Lenovo Legion, cez obľúbené konvertibilné počítače Yoga, až po pracovné novinky zo série ThinkPad.

Herná sféra zažila v priebehu minulého roka vďaka pandémii obrovský „boom“ a preto je úplne prirodzené, že Lenovo otvorilo svoju tlačovú konferenciu práve novinkami z hernej série Legion. Najnovšími prírastkami do nej sú aktualizované modely Lenovo Legion 7 a Legion Slim 7.

Vlajková loď Lenovo Legion 7 ponúkne hráčom priestrannejší 16“ displej s pomerom strán 16:10, ktorý sa môže pochváliť aj 100 % pokrytím farebného spektra sRGB a obnovovacou frekvenciou 165 Hz. V najvyššej konfigurácii ho bude poháňať procesor AMD Ryzen 9 a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080 s TGP 165 W a taktom 1 710 MHz. Do predaja dorazí v priebehu júla s cenou od 1 949 eur.

Vhodnejší na pravidelné prenášanie bude jeho štíhlejší kolega Lenovo Legion Slim 7i vybavený 10. generáciou procesorov Intel do modelu Core i9. Obsah bude v najvyššej konfigurácii zobrazovať na 4K UHD paneli s jasom 500 nitov a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Dostupný je už dnes za cenu od 1 129 eur.

Po minuloročnom prémiovom modeli Lenovo Yoga 9, resp. 9i, na ktorý sme sa pozreli aj v našej redakcii, sa už na trh dostal už aj cenovo dostupnejší model Yoga 7, ktorý na Slovensku štartuje s cenou 959 eur. Zaujme najmä plne kovovým šasi s hmotnosťou len 1,4 kilogramu a hrúbkou 17 milimetrov, do ktorej sa v 15“ verzii dostal dokonca aj numerický blok kláves. Za rovnakú cenu je na Slovensku dostupný už aj nový model Lenovo Yoga Slim 7 Pro vybavený procesormi AMD, aj Intel Core 11. generácie.

Lenovo si nenecháva ujsť ani sféru tabletov, v ktorej sa jej v priebehu minulého roka mimoriadne darilo aj na slovenskom trhu. Na trh preto nedávno uviedlo nový Lenovo Tab P11 Pro vybavený čipsetom Snapdragon 730G, OLED displejom s uhlopriečkou 11,5“, podporou Dolby Vision a HDR10 a voliteľnou klávesnicou a perom Lenovo Precision Pen 2. V predaji je za cenu od 689 eur.

Z rodiny ThinkPad je najpútavejšou novinkou rozhodne model X1 Nano, ktorý v šasi s hmotnosťou okolo 1 kilogramu (od 907 gramov) ponúka procesory Intel až do Core i7 vPro 11. generácie, 13“ 2K displej s Dolby Vision a 100 % sRGB a výdrž 13 hodín na jedno nabitie.

Niekde na rozmedzí pracovnej série ThinkPad a bežných spotrebiteľských modelov stojí nový ThinkBook 16p vybavený procesormi AMD až po Ryzen 9, voliteľnou grafikou NVIDIA GeForce RTX 3060 a 16“ displejom s rozlíšením WQXGA a pomerom strán 16:10. Podobne je na tom nový ThinkPad X1 Titanium Yoga s otočným 13,5″ 2K displejom vybavený procesormi Intel Core i7 vPro 11. generácie.