Reklama

Lenovo predstavilo dvojicu tabletov Yoga s unikátnym dizajnom, no priemernou výbavou

Števo Porubský

 Lenovo Yoga Tablet

Je zvláštne, že najväčší výrobca IT vo svete predstavil niečo, čo tu ešte nebolo, no zároveň hardvérovou výbavou zariadenia strčil do vreca strednej triedy. Možno je to zámer zaujať v segmente dostupnejších zariadení, no aj tak… Každopádne, bavíme sa o novom tablete Yoga Tablet, teda vlastne dvoch nových tabletoch. Rozdiel medzi nimi je jedine v uhlopriečke displeja a samozrejme veľkosti. Už na prvý pohľad sú novinky úplne iné, ako 99% konkurentov.

Nezvyčajný dizajn je nielen výstrelkom módy, ale by mal byť aj funkčný. Za rúrkovitú časť by sa totiž mali tablety omnoho lepšie držať, ako obyčajné placky, ktorých je na trhu kvantum. Zároveň z tejto oválnej časti je možné vyklopiť malý stojan, ktorý tablet udrží v dvoch polohách, podľa toho, čo s ním používateľ potrebuje robiť. Šikovné!

Horšie je to však s hardvérovou výbavou. Srdcom je 4-jadrový procesor MediaTek s taktom 1,2 GHz, 1 GB RAM a 16 GB flash pamäť, ktorú je však možné rozšíriť microSD kartou. Displej s uhlopriečkou 8 alebo 10,1 palca je typu IPS, no jeho rozlíšenie je na dnešné pomery slabších 1 280 x 800 pixlov. V dobe Full HD a Retina displejov je to naozaj málo. Operačným systémom je taktiež starší Android 4.2. Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth, objaviť by sa mali aj verzie s 3G modemom. 5 Mpx foťák na zadnej strane je zbytočnosť, no HD web kamera nad displejom mohla byť aj lepšia. Novinky by však mohli zaujať výdržou. 8-palcový model bude disponovať batériou s kapacitou 6 000 mAh, väčší model s kapacitou 9 000 mAh. Rovnako zaujímavá by mala byť aj cena – 8-palec sa začne predávať za 249 USD, 10,1-palcový kúsok za 299 USD. Ceny prijateľné, dizajn unikátny, výbava chabejšia. Tešíme sa ale už na test.

Stream z predstavenia si môžete pozrieť aj na videu:

 

Foto: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.