Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo PHAB2 Pro je prvým smartfónom projektu Tango

Lenovo PHAB2 Pro je prvým smartfónom projektu Tango
Zdroj | Lenovo
Marek Šimunek
Lenovo PHAB2 Pro je prvým smartfónom projektu Tango
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Spoločnosť Lenovo iba pred pár minútami počas svojej konferencie Lenovo Tech World 2016 v San Franciscu predstavila horúcu novinku z projektu Tango. Ten mimochodom zmenil svoje logo a už sa nebude nazývať projektom Tango, ale jednoducho Tango.

Ako sme očakávali, Lenovo na novom zariadení pracovalo s Google. Výsledkom tejto spolupráce je svetovo prvé komerčné zariadenie s podporou projektu Tango, Lenovo Phab 2 Pro.

Zdroj | Lenovo

 

Nový phablet je vlajkovou loďou s unibody kovovou konštrukciou, ktorý bude v predaji v striebornej a zlatej verzii. Po stránke parametrov ponúkne Lenovo Phab 2 Pro 6,4″ IPS displej s QHD rozlíšením.

Základom je procesor Snapdragon 652, ktorý je doplnený o 4 GB operačnej pamäte a 64 GB úložisko. To môžete rozšíriť pomocou microSDXC kariet.

Pozrite si

Tablet od Googlu s orientačným zmyslom je v predaji, dáva ochutnať budúcnosť

Namiesto dvojice kamier je nové Lenovo Phab 2 Pro vybavené rovno štvoricou kamier. Nechýba webkamera s rozlíšením 8 Mpx, ktorú dopĺňa 16 Mpx hlavný fotoaparát, snímač na sledovanie hĺbky a samostatný snímač pre sledovanie pohybu.

Zdroj | Lenovo

Lenovo v prípade svojej novinky nezabudlo ani na poriadny zvuk. Okrem technológie Dolby Atmos, ktorú už priniesli niektoré predchádzajúce modely výrobcu, bude Lenovo Phab 2 Pro prvým smartfónom, ktorý ponúkne technológiu Dolby 5.1 Audio Capture.

Zdroj | Lenovo

O dostatok energie sa bude v prípade novinky od Lenova starať batéria s kapacitou 4 050 mAh batéria, ktorá bude podporovať rýchle nabíjanie. Podľa Lenova sa nový smartfón nabije 2,4x rýchlejšie, ako iné modely s podobnou batériou.

Nechýbajú ani vychytávky ako je snímač odtlačkov prstov, či upravená verzia operačného systému Android s jednoduchším ovládaním pomocou jednej ruky.

Zdroj | Lenovo

Hlavným ťahákom nového Lenova Phab 2 Pro však bude Tango, ktorý prináša rozšírenú realitu úplne novej úrovne priamo do vášho smartfónu. Ako Lenovo ukázalo počas tlačovej konferencie, možnosti, ktoré Tango ponúkne sú bohaté.

Môžete napríklad kompletne zmeniť svoje okolie a integrovať do neho objekty, ktoré sa v ňom reálne nenachádzajú. Ďalším možným využitím je meranie priestorov, či vzdialenosti od objektov. Hravo tak pomocou kamery vo vašom smartfóne odmeriate vzdialenosť od objektov, alebo veľkosť objektov, ktoré sú okolo vás.

Zdroj | Lenovo

Tango však môžete využiť aj na vyučovanie. Lenovo počas tlačovej konferencie napríklad ukázalo aplikáciu, ktorá umožní študovanie dinosaurov priamo doma. Vyberiete si jednotlivé druhy dinosaurov a môžete porovnať ich veľkosť.

Nové Lenovo Phab 2 Pro bude dostupný začiatkom septembra a jeho odporúčaná cena bude 499 USD.

Zdroj