Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Magic View – optická mágia a druhý displej

Lenovo Magic View – optická mágia a druhý displej
Marek Šimunek
Lenovo Magic View – optická mágia a druhý displej

Spoločnosť Lenovo počas konferencie Lenovo Tech World predstavila zaujímavé koncepty. Okrem smartfónu s projektorom si však pozornosť zaslúži aj koncept inteligentných hodiniek Lenovo Magic View.

Lenovo Magic View

Tie totiž ako prvé na svete disponujú rovno dvoma displejmi. Na hlavnom displeji, ktorý je okrúhly, sa zobrazuje známy operačný systém Android Wear, zázraky sa však dejú na tom druhom. Ten je totiž umiestnený na náramku hodiniek.

Lenovo Magic View

POZRITE SI: Lenovo Smart Cast – smartfón s laserovou QWERTY klávesnicou

Malý virtuálny displej sa aktivuje iba v momente, keď si hodinky priložíte k oku a podľa Lenova je schopný zobraziť obraz 20-násobne väčší, ako v prípade hlavného displeja. Displej využíva odraz svetla v optickej sústave, vďaka čomu je schopný zobraziť tak veľký obraz.

Lenovo Magic View

Samotný displej tak môže slúžiť napríklad na zobrazenie navigačných pokynov, sledovanie fotografií, alebo dokonca videí. To za predpokladu, že vám nebude nepríjemné sledovať video s hodinkami pri oku.

Lenovo však vyzdvihuje aj bezpečnostný aspekt tohto displeja, keďže informácie, ktoré zobrazuje neuvidí nikto okrem vás. Ako prototyp funguje si môžete pozrieť na nasledujúcom videu priamo z konferencie Lenovo Tech World.

Otázkou ostáva, ako prijmú používatelia podobné zariadenie. Vedeli by ste predstaviť používať inteligentné hodinky s podobne riešeným sekundárnym displejom?

 

Foto: Lenovo