Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 13.1.2012

Lenovo má vlastnú TV, dokonca s Androidom 4

Lenovo má vlastnú TV, dokonca s Androidom 4
Drahomír Piok
Lenovo má vlastnú TV, dokonca s Androidom 4

Zdá sa, že Lenovo chce expandovať do každej technologickej oblasti. Po veľmi zaujímavých smartfónoch, dokonca prvým s procesorom Intel, prichádza televízia s logom Lenovo. Síce nepôjde o high-endový model s OLED panelom, ale aj napriek tomu vyzerá veľmi sympaticky a dokonca s operačým systémom Androidom 4, ktorý môže priniesť o zážitok viac.

Lenovo K91

S Androidom aj v televízií

Uvedenie TV modelu Lenovo K91 bolo milým prekvapením. Dizajnovo štandardná televízia s čiernym rámom, môže obopínať 42″ alebo 55″ obrazovku. Zobrazovaní panel používa technológiu LCD IPS, disponuje 240 Hz frekvenciou a FullHD rozlíšením. Samozrejmosťou je aj stereoskopické 3D. Väčším lákadlom bude iste Android v poslednej štvrtej verzii. Lenovo si operačný systém prispôsobilo vlastným požiadavkám. Zatiaľ nie sú prístupné informácie o tom, či budú mať používatelia prístup do Android Marketu a povolenie inštalovať aplikácie. Reálnejšia predstava je skôr o uzatvorenom Lenovo obchode (podobným disponujú tablety Lenovo, tzv. App Shop, samozrejme funguje popri Android Marketu) s špeciálnymi aplikáciami presne na mieru televízie.

Lenovo K91

Kamera pre videohovory

O chod operačného systému sa stará 1,5 GHz dvojjadrový procesor s produkcie Qualcomm Snapdragon. Poteší aj prítomnosť 1 GB RAM alebo 8 GB úložného priestoru. Pod logom na spodnej lište je prítomná aj 5 Mpx kamera. Zatiaľ nie je známe či bude softvér televízie rozoznávať gestá a tváre ako Super OLED TV od Samsungu. Zaujímavosťou je, že okrem diaľkového ovládania dostanete bezdrôtový gamepad. Len škoda, obyčajného diaľkového. Zákazníci by sa iste viac potešili tomuto kúsku s podsvietenou QWERTY klávesnicou. Televízia v prvom rade zamieri do Číny, ostatok sveta si musí počkať. Informácie o cene nie sú známe.

Lenovo K91

Foto: Lenovo