Reklama

Lenovo má silného konkurenta pre ASUS Transformer

Dominik Fúsek

Po dlhšom spánku sa spoločnosť Lenovo rozhodla predstaviť hneď tri tablety naraz. O prvých dvoch už viete (Lenovo má dva nové tablety série IdeaPad s Windowsom a Androidom), do tretice výrobca predstavil príslušníka radu ThinkPad. Nie náhodou ponúkne Android Honeycomb, vysoký výkon, dlhú výdrž batérie a externú klávesnicu. Lenovo si brúsi zuby na zákazníkov túžiacich po konkurenčnom prístroji ASUS Eee Pad Transformer.

Lenovo ThinkPad Tablet

Na rozdiel od IdeaPad-ov určených bežným smrteľníkom, tablet s jednoduchým označením ThinkPad Tablet bude primárne určený biznis segmentu. Pri takomto označení by sme čakali skôr operačný systém Windows, avšak predinštalovaný bude Android 3.1 Honeycomb. Podobne ako v IdeaPad-e K1 bude pridaný vlastný launcher a obchod s aplikáciami od Lenova. Čo sa týka hardvéru, ThinkPad Tablet poháňa stará známa Nvidia Tegra 2 v kombinácii s gigabajtom operačnej pamäte. Úložisko môže mať kapacitu 16, 32 alebo 64 GB. Pokiaľ ide o displej, IPS panel vykresľuje na štandardnej 10,1“ uhlopriečke rovnako štandardné HD rozlíšenie 1 280 x 800 bodov.

Lenovo ThinkPad Tablet

Napriek tomu, že OS Android Honeycomb integruje ovládacie tlačidlá do spodnej lišty displeja, na novom ThinkPade sa nachádzajú aj fyzické. Okrem nich na tele nájdeme dva fotoaparáty (predný 2 Mpx, zadný 5 Mpx), plnohodnotný USB port, miniHDMI výstup, čítačku pamäťových kariet, vo vnútri nechýba Bluetooth, Wi-Fi a GPS modul. Batéria by mala novinku udržať pri živote až 8,7 hodiny. Zaujme aj príslušenstvo – kvalitná klávesnica s optickým TrackPoint-om, ktorá ThinkPad premení na plnohodnotný netbook. Z toho je jasné, že hovoríme o priamom konkurentovi ASUSu Transformer. Okrem klávesnice bude možné dokúpiť aj dok s nabíjaním a rýchlym zálohovaním dát. Novinku môžeme na trhu očakávať skoro, hoci presný dátum nie je známy. Americké ceny činia 499 $ + 99 $ za klávesnicu, očakávame rovnaké hodnoty aj v eurách.

Lenovo ThinkPad Tablet

Zdroj a foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.