Reklama

Lenovo Legion 9i prináša maximálny výkon zabalený do kovaného karbónu

Zdroj | Lenovo
Michal Sobek
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Spoločnosť Lenovo na veľtrhu CES 2024 Las Vegas ukázalo viacero zaujímavých zariadení ale aktualizovala aj svoj herný rad Legion 9i. Čo je v prípade tohto notebooku nového?

Novinka opäť ide v zabehnutých šľapajach overeného dizajnu radu Legion. Ak poznáte základné dizajnové prvky, tak sa ani tento rok nestratíte. Opäť bohaté RGB sa s funkciou Lighting Audio Sync synchronizuje so zvukom.

Zdroj | Lenovo
Obsah pokračuje pod reklamou

Konkrétne rozmery sú potom 257,7 x 277,7 x 18,99 mm. Vrchný kryt je vytvorený z kovaného karbónu, takže výslednú hmotnosť sa podarilo znížiť na 2,56 kilogramu, čo je na takto vybavený herný notebook slušná hodnota.

Hlavným lákadlom je 16-palcový Mini-LED displej s 3K rozlíšením (3 200 x 2 000 pixelov) a až 165-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Medzi jeho ďalšie výhody patrí doba odozvy 3 ms, 100-percentné pokrytie gamutov Adobe a DCI-P3 a maximálny jas až 1 200 nitov. V hornom rámčeku nechýba webkamera s Full HD rozlíšením, ktorá je krytá elektronickým posuvníkom E-Shutter.

Zdroj | Lenovo

Po stránke výkonu tu je opäť aktuálna špička na čele s procesorom Intel Core i9-14900HX, ktorému sekunduje 64 GB RAM typu DDR5 a 2-terabajtový SSD disk. Grafický výkon obstará karta NVIDIA GeForce RTX 4090 s vlastnou 16-gigabajtovou pamäťou. Rýchlosť otáčok ventilátorov, nastavenie tepelného režimu a ďalšie AI funkcie sú ovládané pomocou softvéru Lenovo Vantage.

Špecialitou nového modelu Lenovo Legion 9i je vylepšený AI čip Lenovo LA3-P. Ten je vybavený funkciou Scenario Detection, ktorá dynamicky upravuje výkon procesora a grafiky pre celkové zvýšenie výkonu. O zvyšok sa stará operačný systém Windows 11.

Pozrite si

Lenovo ThinkBook 13x Gen 4 SPE je špecialita s meniacim sa dizajnom

Do deja hry vás ponorí dvojica 2-wattových reproduktorov Harman Super Linear s inteligentným zosiňovačom Nahimic Audio a o konektivitu sa postará Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.1. Na tele sa nachádza USB-C 3.2 Gen 1, 2x USB-A 3.2 Gen 1, konektor napájania, 2x Thunderbolt 4, HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, ethernetový konektor, audio jack a čítačka SD kariet.

Hráčov určite poteší aj klávesnica TrueStrike s bohatým RGB podsvietenie pre každú klávesu zvlášť, pričom každá má takmer ideálny zdvih 1,5 mm. Kapacita batérie je 99,99 Wh a v balení nechýba 360-wattový Slim Adapter.

Zdroj | Lenovo

Lenovo Legion 9i  bude na slovenskom trhu dostupný na konci februára 2024 s cenou začínajúcou na 4 099 eurách vrátane dane. Na trhu bude v jedinej farbe Carbon Black.

Spoločnosť ukázala na CES 2024 aj jednu špecialitu, a to koncept notebooku Lenovo ThinkBook 13x Gen 4 SPE, ktorý má namiesto tradičného kovového veka E-ink displej. Ten podporuje množstvo rôznych farieb a vzorov, k dispozícii je napríklad aj dynamický dizajn hodín, pričom spotrebúva minimum energie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.