Reklama

Lenovo Legion 7i si svojou výbavou zaručene získa každého hráča

TECHBOX

Keď nám v redakcii pristál na stole nový Legion 7i, len ťažko sa nám chcelo veriť, že sa naozaj jedná o herný notebook. V štíhlom a elegantnom balení sa však skutočne ukrýval hráč „do špiku kosti“. Zoznámte sa, toto je nový Lenovo Legion 7i vybavený výkonnými procesormi Intel Comet Lake, grafickými kartami GeForce RTX a parádnymi funkciami, ktoré si zamiluje každý hráč.

Mať vždy a všade po ruke výkonný herný počítač pripravený aj na tie najnovšie tituly je na nezaplatenie. Dá sa však tento herný sen dosiahnuť aj v kombinácii s kompaktným šasi, elegantným dizajnom a rozumnou cenou? Odpovedať na túto otázku nemusíme. Urobí to za nás Lenovo Legion 7i.

Herná výbava tohto notebooku začína už pri procesore. Lenovo v tomto prípade stavilo na 8-jadrové procesory Intel Core 10. generácie, z ktorých si rozhodne vyberie každý. Ponuka začína už pri procesore Core i5 a končí až pri najvyššom modeli Core i9-10980HK s neuveriteľným maximálnym taktom až 5,30 GHz.

Rovnako širokú ponuku hardvéru ponúka Lenovo Legion 7i aj pri grafických kartách, ktoré pokryjú potreby všetkých hráčov od tých príležitostných, až po tých najnáročnejších. Už aj základná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti disponuje slušnou dávkou výkonu. Ak sa vám to však máli, cez modely GeForce RTX 2060, 2070 a 2070 SUPER sa môžete vyšplhať až k modelu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER, ktorý už skutočne nepozná grafické limity.

V rozlete týmto grafickým kartám nebude brániť ani displej, ktorý je v správnej hernej zostave rovnako dôležitý, ako zvyšok hardvéru. Už aj v základnej konfigurácii ponúka tento model 15,6“ Full HD displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a 100-percentným pokrytím farebného spektra Adobe sRGB.

Nebolo by to však Lenovo, ak by latku neposunulo ešte ďalej a tak pre skutočných fajnšmekrov ponúka aj variant s obnovovacou frekvenciou 240 Hz, 1-milisekundovou odozvou, certifikáciou VESA DisplayHDR 400, podporou zobrazovacieho štandardu Dolby Vision a technológiou NVIDIA G-Sync.

Vášmu oku však neulahodí len samotný displej, ale aj elegantný dizajn notebooku doplnený o farebné podsvietenie zabudované ako do spodnej strany notebooku, tak aj do komfortnej klávesnice Corsair iCUE RGB.

Klávesnicu môžete spolu so spodným podsvietením nechať hýriť dúhovými farbami alebo nechať reagovať na stlačené klávesy. Podsvietenie vám dokonca po stlačení klávesy Fn napovie, aké klávesové skratky môžete v tej chvíli v kombinácii s touto klávesou použiť. Šikovné!

Na začiatku článku sme spomínali možnosť mať so sebou výkonný herný počítač kedykoľvek a kdekoľvek, nakoľko je teda Lenovo Legion 7i pripravený na prenášanie? Nuž, 15,6“ notebook s hrúbkou 20 milimetrov a hmotnosťou 2,1 kilogramu vás rozhodne nezaťaží ani na dlhších cestách, na ktorých vás v hre udrží aj bez nabíjačky 80 Wh batéria s výdržou až 8 hodín na jedno nabitie.

Tomu sa hovorí parádna výbava, čo poviete? Ak Lenovo Legion 7i zabrnkal na hernú strunu aj vám, na slovenskom trhu jeho hardvérová výbava začína už pri procesore Intel Core i7 a grafickej karte NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q. Táto herná zostava môže byť vaša za cenu od 1 869,00 €.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.