Reklama

Lenovo IdeaPad U260: Supertenký elegán

Drahomír Piok

Potichu k nám prišiel nový, štýlový netbook od Lenova IdeaPad U260. Má veľmi moderný dizajn s tenkým telom a celkovým dojmom, ktorý môže byť konkurentom pre MacBook Air. Je malý a ľahko prenosný, stále pritom ale zvláda kancelárske aplikácie „ľavou-zadnou“.

Lenovo IdeaPad U260

Hliník je v kurze

Telo netbooku je z hliníkovej zliatiny a tak je veľmi dobrou alternatívou k spomínanému MacBooku. Elegantné šasi v sebe ukrývjú pomerne bohatú hardvérovú výbavu. IdeaPad môže poháňať jeden z dvoch nízkonapäťových (ULV) procesorov od Intelu. Buď si zvolíte rýchlejšiu, ale aj drahšiu variantu s Intel Core i5-470UM s režimom turbo, alebo lacnejšiu variantu s Intel Core i3-380UM. Táto možnosť výberu je aj jediná, lebo dve rôzne varianty IdeaPadu U260 sa už v ničom inom nelíšia. Užívateľov bude oslňovať 12,5“ LCD displej s LED podsvietením pre väčšiu úsporu energie. Displej má rozlíšenie 1 366 x 768 pixelov, pomer strán 16:9 a má klasicky lesklý povrch. Nad displejom sa nachádza malá kamerka (0,3 Mpx), ktorá slúži aj na prihlasovanie do systému podľa črtou tváre (Lenovo VeriFace). Integrovaná grafická karta, Intel HD Graphics, na procesore veľa vody nezamúti, ale pre bežného spotrebiteľa, ktorý nevyžaduje veľký výkon bude stačiť. Klávesnica je kvôli rozmerom bez numerického bloku, je odolná proti nešikovnému poliatiu napríklad čajom a obsahuje aj malé prekvapenie, podsvietenie klávesnice. Nájdeme tu ale aj jedno špeciálne tlačidlo pre okamžitú obnovu systému (Lenovo OneKey Recovery).

Lenovo IdeaPad U260

Má na rivala od Apple?

Úložný priestor pre dáta má na 2,5“ HDD 320 GB a o plynulý chod prispeje aj operačná pamäť s kapacitou 4 GB. Na tele netbooku nájdeme nie chudobnú sadu vstupov a výstupov. Cez 3,5 mm audio konektor, dve USB 2.0 porty, ethernetovú prípojku a po jednom HDMI a VGA slote. Mechaniku tu samozrejme nehľadajte na používanie diskov bude treba externú. Bezdrôtovú konektivitu dopĺňa už štandardne WiFi b/g/n a Bluethooth 2.1. Štvorčlánková batéria dokáže udržať tohto elegána cez 4 hodiny v činnosti. Na výber dostanete z dvoch rôznych farieb, slabo hnedý (kávový) alebo oranžový (mandarínkový) odtieň. Zariadenie s oranžovým podtónom bude ale dostupné iba so slabšou verziou procesora Intel Core i3. Rozmery drobného hliníkového tela netbooku v číslach sú 318 x 224,5 x 18 mm a hmotnosť aj s batériou pritom nepresiahne 1,4 kg. Dodávaný operačný systém bude s istotou Windows 7. Informácie o cene ešte nepadli, ale dá sa odhadnúť, že bude vyššia ako 1000 USD (731 €). Tak isto ešte nie je známy ani termín uvedenia do predaja. MacBook Air bude ťažký protivník no myslím, že v tomto prípade má nové Lenovo na navrch.

Lenovo IdeaPad U260

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.