Reklama

Lenovo IdeaCentre Q150: nettop na každý stôl s HDMI

Števo Porubský

Lenovo včera predstavilo miniatúrny nettop, nástupcu modelu IdeaCentre Q100, ktorý teraz dostal do vienka platformu NVIDIA Ion, dvojjadrový procesor Intel a HDMI konektor pre pripojenie Full HD monitora alebo TV.

 Lenovo IdeaCentre Q150

Maličký nettop, teda počítač na stôl, zaberie minimum miesta (len 21 mm hrubý) a pritom poskytne výkon počítača na bežnú prácu. Ako pôvodný model, aj tento máte možnosť upevniť na zadnú stranu monitora vďaka VESA upevneniu. Nejedná sa teda o multimediálnu špičku, ale jednoduchý a hlavne skladný počítač postavený na staršej platforme NVIDIA Ion. Prečo výrobca zvolil túto taktiku je veľmi otázne. Novinkou výkonnejšieho variantu je Intel Atom D510, dvojjadrový procesor s taktom 1,6 GHz. Slabšia verzia ponúkne len jedno jadro pri rovnakom takte (Intel Atom D410). Samozrejmosťou je aj 2 GB RAM a minimálne 250 GB pevný disk s 5 400 otáčkami/min.

Lenovo IdeaCentre Q150

IdeaCentre Q150 ponúka klasickú výbavu netbookov. Nechýba tak Wi-Fi, Bluetooth, ethernetový konektor, 4 USB porty či dokonca HDMI výstup. Áno, hádate správne, novinka zvládne aj Full HD filmy. A to aj vďaka 512 MB na grafike NVIDIA GeForce 9400M. Nový model bude v predaji s OS Windows 7 Home, Basic alebo Premium. Novinkou je aj možnosť dokúpenia zaujímavého diaľkového ovládača Multimedia Remote with Keyboard. Cena základného modelu začína na zaujímavej sume 249 $ čo je približne 178 €. Dostupný by mal byť koncom júna tohto roka.  

Lenovo Multimedia Remote with Keyboard

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.