Reklama

Lenovo: Dva nové IdeaPady a výkonný IdeaCentre

Marek Šimunek

Čínska spoločnosť Lenovo predstavila tesne pred vianocami trojicu nových počítačov, ktoré však pod stromčekom nenájdete. Ich predaj sa totižto začne až na začiatku budúceho roku. Dva notebooky IdeaPad Y460p a Y560p, sú spolu so stolovým počítačom IdeaCentre K330 určené najmä mladým používateľom, ktorý si túžia užívať dnešnú multimediálnu dobu.

Lenovo IdeaPad Y560p

Nové prírastky do rodiny notebookov Lenovo IdeaPad poslúchajú na meno Y460p a Y560p. Mladistvý a svieži dizajn oboch notebookov je zabalený do 14“ tela v prípade modelu Y460p a 15,6“ tela v prípade modelu Y560p. Oba nové notebooky budú disponovať druhou generáciou moderných štvorjadrových procesorov Intel Core i7 „Sandy Bridge“. Skutočne perfektne vybavený notebook získate ak siahnete po konfigurácii s pevným diskom o kapacite 750 GB a 8 GB operačnej pamäte. K dispozícii bude aj konfigurácia Lenovo RapidDrive, ktorá kombinuje 32 GB SSD disk s bežným pevným diskom, pre zvýšenie výkonu celého systému. Multimediálnych nadšencov určite potešia kvalitné reproduktory JBL v spojení s technológiou Dolby Home Theater, ktoré nájdeme v oboch IdeaPadoch. Predaj nových IdeaPadov by sa mal začať 11. januára budúceho roku s predpokladanou cenou 849 USD (641,05 €) za základný 14“ IdeaPad Y460p.

Lenovo IdeaCentre K330

 

Pre ľudí požadujúcich výkon za cenu prenosnosti, je pripravený nový stolový počítač Lenovo IdeaCentre K330. Samozrejmosťou sú moderné procesory Intel Core i7 spolu s Intel Turbo Boost Technology 2.0. Najvýkonnejšia konfigurácia môže dosiahnuť až 16 GB DDR3 RAM pamäte a 4 TB úložného priestoru tvoreného RAID poľom, čo vám zabezpečí skutočne dostatok priestoru pre multimédia. Zaujímavosťou je hardvérový prepínač, pomocou ktorého volíte jeden z troch dostupných nastavení výkonu. Prepínač pritom nastavuje výkon chladenia spolu so samotným výkonom procesora. Červený mód je pre maximálny výkon, modrý symbolizuje vyvážené nastavenie a zelený je šetrný k spotrebovávanej energii v prípade, že akurát nepotrebujete celý výkon poskytovaný IdeaCentre K330. Zvoliť si budete môcť integrovanú DVD alebo Blu-ray mechaniku a grafická karta samozrejme podporuje Full HD rozlíšenie pre dokonalý zážitok pri sledovaní filmov. V stolovom počítači IdeaCentre K330 okrem iného nájdeme aj technológie z all-in-one počítačov Lenova, ako nastavenie podsvietenia displeja na základe okolitých svetelných podmienok alebo systém sledovania bezpečného priblíženia oka k obrazovke Lenovo Eye Distance System. Stolový počítač Lenovo IdeaCentre K330 bude dostupný na začiatku roka 2011 za cenu začínajúcu na hranici 699 USD (527,79 €).

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.