Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Chromebook IdeaPad Flex 5 poháňa 10. generácia Intel procesorov

Lenovo Chromebook IdeaPad Flex 5 poháňa 10. generácia Intel procesorov
Zdroj | Lenovo
Juraj Recký
Lenovo Chromebook IdeaPad Flex 5 poháňa 10. generácia Intel procesorov
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo na las vegaskom veľtrhu CES 2020 predstavilo okrem iného aj konvertibilný Chromebook IdeaPad Flex 5 s 13-palcovým displejom a cestovateľskou váhou 1,35 kilogramu.

Chromebooky sú dobrou voľbou pre ľudí, ktorí často cestujú a ich práca prebieha z drvivej väčšiny na internete. Notebooky s Chrome OS majú zväčša tiež konvertibilné telo, teda ide o hybrid notebooku a tabletu. Všetko toto spĺňa novinka od Lenovo. Chromebook IdeaPad Flex 5 ponúka pohodlnú 13-palcovú uhlopriečku Full HD displeja s IPS panelom s jasom do 300 nitov a tenkými rámikmi po obvode. Dobrou správou je, že spoločnosť zapracovala technológiu na využívanie dotykového pera. Riešenie reaguje na tlak, čo v plnej miere umožňuje využívať možnosti, ktoré ponúka, napríklad, Adobe Suite. Notebook tak nie je len sofistickejším poznámkovým blokom, ale aj nástrojom pre kreatívcov na cestách.

Zdroj | Lenovo

Keď už sme pri cestovaní. 53 Wh batéria by podľa výrobcu mala vydržať 10 hodín práce. Čo si presne pod prácou máme predstaviť Lenovo nešpecifikovalo. Notebook má hrúbku 17 milimetrov, ponúkne Wi-Fi 6, 720p web kameru a efektné podsvietenie klávesnice, ktorá je odolná voči ošpliechaniu vodou.

Zdroj | Lenovo

Dôležitejšia špecifikácia je však procesor Intel Core i5 10. generácie s podporou 8 GB DDR4 RAM pamäte a úložným priestorom 128 GB PCIe SSD. Zaujímavo znejú vstavané reproduktory, ktoré Lenovo orientovali na používateľa tak, aby mal čo najlepší zvukový zážitok. Vďaka Chrome OS je možná automatická aktualizácia predinštalovaného antivíru. Zoznam portov počíta 2x USB-C, 1x USB-A, audio jack a čítačku microSD kariet.

Lenovo IdeaPad Flex 5 Chromebook bude k dispozícií vo farbe Graphite Grey s elegantným kovovým povrchom príjemným na dotyk. Do predaja príde v druhej polovici júna 2020 za cenu 359 amerických dolárov.

Zdroj