Reklama

Lenovo bude predávať zaujímavo vybavený tablet za 150 €

Števo Porubský

Lenovo na výstave IFA 2011 v nemeckom Berlíne ukázalo svetu svoj najlacnejší tablet, ktorý má konkurovať všakovakým „no-name“ značkám z Číny a iných ázijských krajín. Veríme, že značka Lenovo sa na tablete neobjavila len náhodou a tablet bude od čínskych slimákov poriadne popredu. Čo teda čakať za niečo vyše 150 €?

 Lenovo IdeaPad A1

Lenovo IdeaPad A1 je už štvrtým tabletom Lenova to prvé boli predstavené len pred necelými dvoma mesiacmi. Tretí zo série IdeaPad je zároveň aj najmenším tabletom tohto výrobcu. Uhlopriečka displeja má vreckovejších 7 palcov a rozlíšenie 1 024 x 600 bodov, je samozrejme dotykový s technológiou multitouch a kapacitným povrchom. Rozmery plastovej novinky sú 195 x 125 x 12 mm a hmotnosť je niečo vyše 400 gramov. Pomerne prijateľné parametre. Rovnako prijateľná je i hardvérová výbava. Tá zahŕňa 1 GHz procesor Texas Instrumets a 512 MB pamäte RAM. Na operačný systém Android 2.3 to stačí. Áno, v novinke nie je Android 3.0, ale „smartfónová“ verzia 2.3. Zaujímavé, no aj HTC Flyer má rovnaký OS.

 Lenovo IdeaPad A1

Vyzerá to výborne, no vo výbave novinky budete musieť oželieť HSPA modem. Wi-Fi modul bude však v každej verzii. Rovnako každá bude disponovať i GPS modulom a GPS softvérom Navdroyd. Zadná strana bude obsahovať aj 3 Mpx fotoaparát, ktorý ale poslúži maximálne na pár momentiek. Nad displejom tiež nájdete kameru na videohovory. V predaji bude niekoľko variácií – 8 GB, 16 GB a 32 GB. Zaujímavým doplnkom pre „pisateľov“ bude tzv. Lenovo Social Touch funkcia, ktorá v prípade e-mailu či správy na sociálnych sieťach zobrazí preview správy (pravdepodobne) aj v prípade zamknutého displeja. V predaji sa objavia štyri farebné varianty, cena základnej verzie (8 GB) bude už spomínaných 150 €. Na pultoch by ste Lenovo IdeaPad A1 mali nájsť už v tomto mesiaci.

 Lenovo IdeaPad A1

Foto: Lenovo

Lenovoonline.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.