Reklama

LEN PRE ŽENY | Aké to je dotknúť sa nenarodeného dieťaťa?

Terézia Miková

To nám umožňuje najmä pohľad cez ultrazvukové vyšetrenie – môžeme malé vyvíjajúce sa dieťa nielen vidieť, ale počuť i tlkot jeho srdca. Čo to však musí znamenať pre ženu, ktorá napr. počas svojho života prišla o zrak? Nemôže svoje dieťa vidieť. Spoločnosti Huggies sa v spolupráci s brazílskymi lekármi rozhodla, aby sa tieto ženy mohli svojich vyvíjajúcich detí dotknúť. Ako?

Huggies 3D Printed Ultrasound Of Unborn Child

POZRITE SI: BellaBeat vám umožní počuť vaše dieťa už v materskom lone. Kedykoľvek.

Dnes už sú technológie priestorovej tlače pomerne na vysokej úrovni. Model je možné zhotoviť aj z ultrazvukových snímkov. Pre mnohých rodičov je unikátnym, neopakovateľným zážitkom vidieť prvýkrát svoje dieťa na ultrazvukovom snímku.

Huggies 3D Printed Ultrasound Of Unborn Child

Ale pre dvadsať týždňov tehotnú budúcu mamičku, Tatianu Guerra to nie je možné. Vo svojich 17 rokoch totiž prišla o zrak a jediná možnosť, ako by mohla „vidieť“ svoje dieťa, je pomocou dotyku. 30-ročná Tatiana Guerra sa mohla „stretnúť“ so svojim nenarodeným synom Murilom. Prostredníctvom priestorovej tlače však mohla mladá mamička zažiť taktiež neopakovateľný zážitok – cítiť svoje dieťa, nielen ako kope v brušku.

Huggies 3D Printed Ultrasound Of Unborn Child

POZRITE SI: Môže MonBaby zachrániť dieťatko od syndrómu náhleho úmrtia dojčiat?

Jej ošetrujúci lekár ju prekvapil s 3D tlačenou skulptúrou jej dieťaťa, ktorá bola zhotovená na základe parametrov určených z ultrazvukových snímkov. Aj Tatiana mohla cítiť tvár jej vyvíjajúceho dieťaťa. Ako to vnímala? Čo cítila? To môžeme vidieť v nasledujúcom videu.

Foto: Huggies

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.