Reklama

Leica X2: taký, nie úplne bežný kompakt

Marek Šimunek

Ak sa aspoň trošku venujete fotografii, istotne ste už o nemeckej spoločnosti Leica počuli. Áno, je to tá spoločnosť, ktorá predáva fotoaparáty v retro dizajne za nehorázne peniaze. Do portfólia značky však pribudla novinka, ktorá nahradí už dvojročný model Leica X1, oproti ktorému prinesie hneď niekoľko zmien.

Leica X2

Fotoaparáty Leica boli a určite aj v budúcnosti budú kombináciou kvalitného spracovania, kvalitného obrazového výstupu a určitým etalónom štýlu, ktorý prezentuje nezameniteľný dizajn produktov tejto nemeckej značky. Inak tomu nebude ani v prípade nového kompaktu Leica X2, ktorý má nahradiť známy model X1. Dizajnovo nevybočuje „x-dvojka“ z toho, na čo sme v prípade tejto značky zvyknutí. Ako sa však na poriadneho nástupcu patrí, prináša aj X2 oproti predchodcovi niekoľko noviniek. Veď od uvedenia X1 už uplynuli viac ako dva roky. Tou prvou novinkou je nový snímač APS-C CMOS, ktorého rozlíšenie narástlo na konečných 16 Mpx. Vďaka tomu by mali mať majitelia tejto ikony oveľa detailnejšie fotografie s väčšími možnosťami ich orezania pri dodatočných úpravách. Obdobne ako v prípade predchodcu sa budú majitelia novinky spoliehať na f/2,8 ASPH Leica Elmarit objektív s pevným ohniskom 24 mm.

Leica X2

Inovovaný je v prípade X2 aj systém zaostrovania. Ten je, ako inak, podľa výrobcu podstatne rýchlejší a hlavne presnejší ako v prípade predchodcu. Ak už vlastníte Leicu X1 a doposiaľ ste nad jej výmenou nerozmýšľali, možno vás k obmene vybavenia nakloní vyššia citlivosť novinky, ktorá narástla z pomerne slabých 3 200 až na konečných 12 500. Výrobca sa pritom nezabudol pochváliť ani tým, že Leica X2 by mala podstatne menej „šumieť“ ako jej predchodca. Nové bude aj príslušenstvo, ktoré si majitelia Leicy X2 budú môcť zakúpiť. Pribudol elektronický hľadáčik Viso-Flex EVF, ktorý umožní fotenie z rôznych uhlov, Samozrejme nesmú chýbať ani púzdra z kože, ktoré ochránia takto nákladný fotoaparát takmer dokonale a navyše ešte aj dobre vyzerajú. Asi tou najpodstatnejšou informáciou, na ktorú čakáte, ak ste sa pri čítaní tohto článku dostali až sem je cena. Začneme teda pekne pomaly. Leica X2 bude dostupná v čiernom a striebornom prevedení, pričom bez ohľadu na farebné vyhotovenie si na tento dokonalý štýl budete musieť prichystať 1 995 USD (1 649,85 €). Ak by ste si chceli dopriať aj nový elektronický hľadáčik, tak budete musieť obetovať ešte 560 USD (462,43 €) navyše. No povedzte nie sú to lákavé ceny?

Leica X2

Foto: Leica, leicarumors.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.