Reklama

Leica po rokoch predstavila svoj najlacnejší fotoaparát. Tlačí si rovno aj fotky

Zdroj | Leica
Števo Porubský
Zdroj | Leica
Zdroj | Leica

Nemecký výrobca špičkových fotoaparátov a optiky, Leica, po viac ako 6 rokoch predstavila nástupcu svojho najlacnejšieho fotoaparátu v histórii.

Žiaľ, zároveň je to aj ten najhorší fotoaparát, na ktorý výrobca dal svoje logo. Fotografie z neho totiž nepatria k tým, ktoré produkujú ostatné Leica fotoaparáty.

Zdroj | Leica
Obsah pokračuje pod reklamou

Na druhej strane od fotoaparátu za 379 €, ktorý si navyše vie fotky rovno aj tačiť, viac čakať nemožno. Leica SOFORT 2 je priamym nástupcom viac ako 6 rokov starého aparátu SOFORT.

Na novom modeli neostala jediná súčiastka rovnaká, azda iba systém tlačenia. Novinka má celkom iný dizajn. Už na prvý pohľad je to ale jednoduchý aparát.

Zdroj | Leica

Vpredu je fixná optika Leica Summar s 28 mm ohniskom a svetelnosťou f/2, za ktorou je uložený len 1/5″ 4,9 Mpx (2 560 x 1 920 px) CMOS snímač. Automatické zaostrovanie chýba, autofókus je fixný, na „nekonečno“. Minimálna vzdialenosť predmetu od objektívu je 10 cm.

Hľadáčik by ste tu hľadali márne, na to slúži 3″ displej na zadnej strane. Akoby hľadáčik nad objektívom je vlastne len zrkadielko pre selfie zábery. Hneď vedľa neho je aj samostatná spúšť pre selfie fotky. Na zadnej strane je ešte jedna zaujímavosť a odkaz na minulosť – páčka, pomocou ktorej akoby ste po cvaknutí záberu prevíjali film! Pomocou tejto páčky sa ale daný záber vytlačí.

Zdroj | Leica

Fotky je možné aj okmažite vytlačiť na miniatúrne fotopapiere s veľkosťou 86 x 54 mm (obrázok má veľkosť 62 x 46 mm), a to buď na klasický biely papier, alebo papier so zlatým okrajom, alebo s warm white okrajom. Tlačiť si ich ale nemusíte, môžete si ich poslať do smartfónu cez Bluetooth 4.2 a následne na sociálne siete cez appku FOTOS od Leici. Funguje to však aj naopak, fotografiu zo smartfónu môžete vytlačiť v Leica SOFORT 2.

Zdroj | Leica

Zábery je možné ešte pred fotením upraviť. Leica SOFORT 2 má 10 Filmstyles (Normal, Vivid, Pale, Canvas, Monochrome, Sepia, Yellow, Red, Blue, Retro) a 10 Lensstyles (Normal, Vignette, Soft Focus, Blur, Fisheye, Color Shift, Light Leak, Mirror, Double Exposure, Half-Frame) efektov.

Fotky je možné ukladať aj do internej pamäte (max 45 fotiek), alebo na microSDHC pamäťovú kartu. Na nabíjanie či prepojenie s počítačom slúži USB-C 3.1 port.

Zdroj | Leica

Telo má rozmery 123 x 86 x 44 mm, hmotnosť je 320 gramov. Batéria s kapacitou 740 mAh má zvládnuť 100 záberov aj s tlačou.

Leica SOFORT 2 sa bude predávať v troch farbách – jasnej červenej, čiernej a bielej farbe. Cena je už spomínaných 379 €. V predaji bude od 9. novembra.

Zdroj | Leica
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.