Reklama

Leica má laserový projektor. Cine 1 prináša nielen skvelý obraz

Richard Pliešovský, Tomáš Šmidák

Na veľtrhu IFA v Berlíne nesmie chýbať ani legendárna značka Leica. Tá si špeciálne pre túto príležitosť pripravila predstavenie svojho prvého laserového projektoru s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou.

Zaujímavé je, že Leica má pripravené dva modely. Prvý zvládne zobraziť obraz vo veľkosti 100 palcov v 4K/60 Hz rozlíšení, jasom do 2 500 lúmenov a zvukom Dolby Atmos 4.2. Druhý prinesie 80-palcovú uhlopriečku a jas 2 100 lúmenov.

Vzdialenosť projektoru od steny je v prvom prípade 30 cm, druhý model to zvládne z 15 cm. Leica zdôrazňuje, že projektory sú vyladené pre konkrétnu veľkosť uhlopriečky a neodporúča ho posúvať ďalej od steny, resp. prisúvať bližšie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Obraz generuje trojitý laserový zdroj RGB od Hisense. Využíva DLP čip od Texas Instruments. Latencia sa pohybuje na hodnote 30 ms, čo znamená, že projektor bude vhodný aj na bežné hranie.

O konektivitu sa stará trojica HDMI portov (vrátane jedného s HDMI 2.1 s eARC), 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, slot Common Interface a vstavaný TV tuner. Verzia pre USA vraj bude mať integrovaný Android TV.

Dodávame, že ide len o prototypy, finálna verzia sa môže líšiť. Do predaja v Európe by mali projektory prísť v 2Q 2023. Cena Cine 1 so 100-palcovým obrazom má byť 7 900 dolárov, 80-palcová verzia vás vyjde zhruba na 6 900 dolárov. Na Leicu to nie je vôbec zlé.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.