Reklama

Leica M10 - tenké telo, full-frame snímač, ISO 50 000 a žiadne video

Zdroj | Leica
Števo Porubský
Zdroj | Leica
Zdroj | Leica

Nemecká Leica predstavila svoj doteraz najtenší CSC fotoaparát s full-frame snímačom vo vnútri. Hrúbka nového aparátu Leica M10 je len 38,5 mm. Zároveň ponúka nové funkcie a citlivosť až na úrovni ISO 50 000. Lacná ale nebude, no to u nemeckého výrobcu nie je nič nové.

Zdroj | Leica

Leica M10 je jedným z ďalších fotoaparátov z Nemecka, ktorý odmieta zaužívaný trend – natáčanie videa pomocou digitálneho fotoaparátu. Naopak, snaží sa, aby sa jeho majitelia sústredili iba na fotografiu.

Aj preto je v tele novinky osadený obrovský full-frame CMOS snímač s rozlíšením 24 Mpx s citlivosťou od ISO 100 do ISO 50 000. ISO je pritom možné meniť rýchlo pomocou jog-dialu na hornej strane.

Zdroj | Leica

Rýchle spracovanie obrazu má na starosti nový a výkonnejší procesor Meastro-II, ktorý okrem iného dovoľuje novinke snímať do rýchlosti 5 fps v plnom rozlíšení do 30 záberov v RAW (14-bit) alebo do 100 JPEG. Vďačí za to aj 2 GB vyrovnávacej pamäti vo vnútri.

Zdroj | Leica

Displej s uhlopriečkou 3 palce má rozlíšenie príjemných 720 x 480 px a je ukrytý pod odolným sklom Gorilla Glass. Zadná strana pritom obsahuje menej tlačidiel. Telo zo zliatiny horčíka je navyše utesnené voči poveternostným vplyvom.

Prekvapením je prítomnosť Wi-Fi modulu pre prepojenie so smartfónom. O chod sa stará 1 300 mAh batéria.

Rozmery novinky sú 139 x 80 x 38,5 mm, hmotnosť dosahuje 660 gramov. Na trhu sa objaví už čoskoro s cenou okolo 6 000 €, aj to iba za telo. K novinke pritom môžete prikrútiť akýkoľvek objektív s M-Bayonetom, príp. akýkoľvek R-Lens objektív pomocou adaptéru.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.