Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LEGO už dávno nie je len pre deti. Legendárne kocky skladajú aj dospeláci

LEGO už dávno nie je len pre deti. Legendárne kocky skladajú aj dospeláci
Richard Pliešovský
LEGO už dávno nie je len pre deti. Legendárne kocky skladajú aj dospeláci

LEGO začalo svoju hviezdnu kariéru ako nadčasová hračka pre deti, ktorým dokázala zvýšiť kreativitu. Aj dnes je to stále nenahraditeľnou hračkou, ale nielen to.

Mnohé série sú určené výhradne pre dospelých. V redakcii o tom vieme svoje a ak sledujete náš portál, určite vás zaujali články, kde sme skladali LEGO.

V štúdiu HN televízie sa o známej stavebnici rozhovoril na slovo vzatý odborník, Roman Calík, zakladateľ TECHBOX-u, ale i nadšenec LEGA.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vo videu i v článku sa dozviete viacero zaujímavostí. Napríklad ako je možné, že si LEGO získalo takú popularitu. Mimochodom, stavebnica je na trhu neuveriteľných 90 rokov.

Pozrite si

LEGO Technic Ferrari Daytona SP3: Ako vyzerá LEGO set za 450 €? | VIDEO

V rozhovore sa okrem iného dozviete…

LEGO už od začiatku vyrába diely stavebnice z mimoriadne kvalitných materiálov, ktoré bez problémov vydržia roky.

Ako vyzerá sídlo spoločnosti LEGO? LEGO House pri pohľade zhora vyzerá ako stavebnica LEGO. V roku 1968 bol otvorený v Billunde prvý LEGOLAND.

Vedeli ste, že LEGO je najväčší výrobca hračiek? Na svete je údajne až 400 miliárd LEGO kociek. Je to fenomén, ktorý je v súčasnosti na vrchole záujmu.

Aj LEGO sa prispôsobuje technológiám a módnym trendom. Veľkým úspechom bolo spojenie sa s filmárskym priemyslom a ságami ako sú Star Wars, Harry Potter a podobne. Vďaka tomu si postavíte z LEGA sety vrátane figúrok z obľúbených filmov i seriálov.

Pozrite si

Dnes je medzinárodný deň kocky LEGO. Má už 65 rokov!

LEGO sa navyše vďaka záujmu zberateľov môže stať aj dobrou investíciou. V niektorých médiach dokonca prebehla informácie, že LEGO je lepšou investíciou ako zlato. Kto si ho kúpi, odloží a nerozbalí, môže ho o pár rokov predať aj s viac ako 100-percentným zhodnotením. Možno neuveríte, ale cena 20 najhodnotnejších setov vyletela na tisíce eur za kus.