Reklama

Lego Creator Expert 10265 Ford Mustang - Toto musíš mať!

Roman Calík
92 %
Ford Mustang s kódovým označením 10265 je nádherne spracovaný model ikonickej legendy z roku 1967. Pozrite sa, ako sme ho postavili spolu s Gogom.

Výhody

  • prepracované detaily
  • možnosť úpravy na GT verziu
  • otáčanie predných kolies

Nevýhody

  • vyššia cena

O tom, že som stavebniciam LEGO doslova prepadol, už určite viete. Okrem Technic však zbieram aj modely Creator Expert, špeciálne automobily. Do tejto série v roku 2019 pribudla novinka, o ktorej budeme aj v budúcnosti určite veľa počuť. Ford Mustang, s kódovým označením 10265, je totiž nádherne spracovaný model ikonickej legendy z roku 1967, ktorý bude pre každého nadšenca radosť skladať. Rovno sa pozrite, ako vyzerá poskladaný.

Ak sa o LEGO zaujímate, rozhodne by tento 34-centimetrový Mustang nemal vo vašej zbierke chýbať. A to aj napriek vyššej cene 139,99 €, ktorú zaplatíte za set tvorený z 1 471 dielikov. Tentokrát som však neskladal sám, keďže na Mustangu jazdí aj môj dobrý priateľ GoGo, skladali sme spoločne.

LEGO Ford Mustang sa dostal do predaja presne 1. marca 2019 a prvá várka bola vypredaná v priebehu pár hodín. Po rozbalení si skôr, ako začnete stavať, prečítate niekoľko historických faktov o samotnom Mustangu. Odporúčame!

Hneď v prvej sérii rozbalených sáčkov nás čakala snáď najťažšia časť skladania – podvozok s prednou nápravou, kde bude možné otočením volantu natočiť aj kolesá.

Ide o úplne nové riešenie zavesenia predných kolies s možnosťou otáčania, keďže miesta na celý mechanizmus je málo.

Podvozok máme hotový a mechanizmus otáčania kolies volantom je plne funkčný, wow. Skladanie nás baví, no stále sa synchronizujeme a hľadáme najlepší spôsob skladania vo dvojici.

Máme za sebou aj ďalšiu „Technic“ časť, ktorá zabezpečí zdvih zadnej nápravy v prípade úpravy na GT verziu. Veľmi dobrý nápad.

Vyklápacie sedadlá zložil GoGo sám. Táto časť mu išla snáď najlepšie, vidieť, že s Mustangom má dobrý vzťah a na jeho sedadlách už čo to zažil. Musíme priznať, že detailné LEGO čalúnenie nás absolútne dostalo!

Pri kroku číslo 226 už vidíme reálne kontúry finálnej podoby Mustangu. Zatiaľ však s odhalenou strechou a dverami hotovými len do polovice. Príjemne prekvapilo riešenie zadného skla, nepovedali by ste, že ide o ten istý dielik, ako vpredu.

Ponaučenie, nikdy nelepte nálepky skôr, ako konkrétny diel umiestnite na správne miesto. Emblém GT v zadnej časti sme našťastie prelepili do správnej polohy. Všimnite si však zadné svetlá, tie sú neskutočne vernou kópiou originálu.

Po viac ako 4 hodinách je Ford Mustang hotový. Je krajší a mohutnejší, ako na fotografiách, predháňame sa superlatívmi, ako je vôbec možné z kociek LEGO vyskladať tak vernú kópiu legendy ciest.

Dvere, predná kapota i zadný kufor sú otvárateľné, a to sme ešte pred grandióznym finále, kedy meníme motor, pridáme výfuky či predný, zadný spojler a NAS do kufra.

GT verzia je v porovnaní s civilnou brutalitka. Bola to skvelá jazda GoGo!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.