Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Legendárny Winamp skončil. Po šestnástich rokoch

Legendárny Winamp skončil. Po šestnástich rokoch
Drahomír Piok
Legendárny Winamp skončil. Po šestnástich rokoch

Presne 21. apríla 1997 začal písať svoju históriu Winamp, ktorý bol vo svojom čase jedinečný. Prehrávač, ktorý v tom období zarábal peniaze, kúpila v júni roku 1999 za 80 až 100 miliónov dolárov spoločnosť AOL. Rovnaká firma dnes oznámila jeho koniec. Ukončila vývoj a spolu s ním skončia aj webové stránky Winampu. AOL fanúšikom odporúča, aby si stiahli poslednú verziu prehrávača, keďže po 20. decembri ho už nestiahnu ani z oficiálnych stránok.

Winamp

Winamp bol veľmi rozšírený v prvých rokov nového tisícročia. Najmä kvôli možnostiach prispôsobenia a rôznych doplnkov. Po čase však začal strácať na konkurencii a ani pri mobilných telefónoch so svojou aplikáciou vážne nezaujal. Prvý výkonný riaditeľ Winampu sa pre server arstechnica.com vyjadril: „Vždy som dúfal, že sa nájde lepší spôsob než Winamp jednoducho ukončiť“. Kriticky sa vyjadril aj k vedeniu AOL. To, že Winamp dnes nie je v pozícií, ako je iTunes, dáva za chybu najmä vedeniu.

Odhaduje sa, že za skončením projektu je najmä jeho malý príjem, a to aj napriek veľkej základni fanúšikov. Poslednú verziu 5.66 si môžete stiahnuť prostredníctvom tohto odkazu.

Winamp

Foto: Winamp