Reklama

Legendárny Winamp skončil. Po šestnástich rokoch

Drahomír Piok

Presne 21. apríla 1997 začal písať svoju históriu Winamp, ktorý bol vo svojom čase jedinečný. Prehrávač, ktorý v tom období zarábal peniaze, kúpila v júni roku 1999 za 80 až 100 miliónov dolárov spoločnosť AOL. Rovnaká firma dnes oznámila jeho koniec. Ukončila vývoj a spolu s ním skončia aj webové stránky Winampu. AOL fanúšikom odporúča, aby si stiahli poslednú verziu prehrávača, keďže po 20. decembri ho už nestiahnu ani z oficiálnych stránok.

Winamp

Winamp bol veľmi rozšírený v prvých rokov nového tisícročia. Najmä kvôli možnostiach prispôsobenia a rôznych doplnkov. Po čase však začal strácať na konkurencii a ani pri mobilných telefónoch so svojou aplikáciou vážne nezaujal. Prvý výkonný riaditeľ Winampu sa pre server arstechnica.com vyjadril: „Vždy som dúfal, že sa nájde lepší spôsob než Winamp jednoducho ukončiť“. Kriticky sa vyjadril aj k vedeniu AOL. To, že Winamp dnes nie je v pozícií, ako je iTunes, dáva za chybu najmä vedeniu.

Odhaduje sa, že za skončením projektu je najmä jeho malý príjem, a to aj napriek veľkej základni fanúšikov. Poslednú verziu 5.66 si môžete stiahnuť prostredníctvom tohto odkazu.

Winamp

Foto: Winamp

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.