Reklama

Legendárny Winamp prichádza vo verzii pre Android

Marek Šimunek

Alternatívnych hudobných prehrávačov pre Android je nespočetné množstvo. Otázka výberu väčšinou závisí na osobných preferenciách a skúsenostiach s daným prehrávačom. Rovnako na základe obľúbenosti stolovej verzie hudobného prehrávača Winamp sa spoločnosť Nullsoft rozhodla priniesť aj jeho verziu pre OS Android, ktorá okrem štandardných funkcií prináša napríklad synchronizáciu s desktopovým prehrávačom cez Wi-Fi.

Winamp pre Android OS

Hudobný prehrávač Winamp stavia najmä na svojej popularite, ktorú mu pred niekoľkými rokmi zabezpečila jeho komplexnosť a možnosť prispôsobenia si prehrávača k obrazu svojmu. Avšak postupné preplnenie tejto aplikácie doplnkovými funkciami ju podstatne spomalilo a tak množstvo jej užívateľov presedlalo ku konkurencii. Winamp sa však vracia späť a to s verziou pre OS Android. Ak chce však Winamp pre Android zaujať musí toho ponúknuť viac ako jeho konkurencia alebo vstavaný hudobný prehrávač. Musíme uznať, že aj keď sa jedná len o testovaciu verziu prináša toho dosť. Samozrejmé funkcie ako je triedenie hudobnej knižnice podľa autorov, albumov, playlistov, alebo žánrov ani nebudeme spomínať, nakoľko to dokáže takmer každý hudobný prehrávač pre Android smartfóny. V čom je teda Winamp pre Android iný ako ostatné prehrávače?

Winamp pre Android OS

V prvom rade je to jednoduché ovládanie, ktoré je vždy poruke. Nájdete ho kdekoľvek v aplikácii elegantne umiestnené v dolnej vysúvacej lište. Winamp dokážete dokonca elegantne ovládať aj pri zamknutom smartfóne pomocou prispôsobenej uzamykacej obrazovky, alebo cez widget. Ten okrem názvu práve prehrávanej skladby umožní rýchle prepínanie medzi skladbami, zapnutie opakovania albumu, skladby alebo sa cez neho dostanete aj do Winampu. To čo robí Winamp pre Android skutočne výnimočným je možnosť synchronizácie obsahu so stolovou aplikáciou cez Wi-Fi. Stačí mať na Windows počítači nainštalovaný Winamp 5.59 Beta a smartfón pripojený do rovnakej Wi-Fi siete ako počítač. Prenos síce nie je rovnako rýchly ako v prípade USB, pomocou ktorého Winamp pre Android synchronizáciu samozrejme taktiež podporuje, ale určite poteší možnosť správy knižnice cez počítač bez nutnosti fyzického pripojenia smartfónu k počítaču. Winamp pre Android je dostupný v Android Markete zadarmo, avšak pre jeho použitie musíte mať Android smartfón s OS 2.1 a vyšším.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.