Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 3 min.
  • 22.7.2019

Legendárna značka Cannondale vyrába už aj elektrické horské bicykle

Legendárna značka Cannondale vyrába už aj elektrické horské bicykle
Zdroj | Cannondale
Michal Biznár
Legendárna značka Cannondale vyrába už aj elektrické horské bicykle
Zdroj | Cannondale
Zdroj | Cannondale

Jedna z najlepších bicyklových značiek na svete, Cannondale, začala s výrobou elektrických verzií svojich horských dvojkolesových tátošov. Predstavila modely Moterra a Habit Neo.

Ak sa do značiek bicyklov nevyznáte, pre predstavu stačí, že aj Peter Sagan v minulosti jazdil za tým Cannondale a tiež na bicykloch tejto americkej značky pretekal.

Pozrite si

Bosch Kiox – odolný počítač pre váš elektrobicykel

Model Cannondale Moterra je určený do horského terénu a bude dostupný v štyroch verziách označených číslami 1 až 3 plus verzia SE. Model SE ponúka vylepšenú 180mm RockShox Boxxer vidlicu, odpruženie Super Deluxe Select a kolesá Maxxis Assegai.

Batéria bicyklu je skrytá v ráme, čo vyzerá elegantnejšie než keď je batéria odhalená. Na druhej strane, manipulácia so skrytou batériou nebýva vždy najjednoduchšia. Samotný rám je vyrobený z uhlíkových vláken a kolesá sú k dispozícii vo verzii 27,5″ alebo 29″. Batéria ponúka výkon 500 Wh alebo 625 Wh.

Zdroj | Cannondale

Keďže ide o horský bicykel, nechýba dvojité odpruženie. O pohon sa postará Bosch Performance CX spolu s batériou PowerTube. Všetky 4 modely bicyklu Cannondale Moterra budú dostupné na jeseň 2019 za cenu od 6 000 do 9 000 dolárov. Verzia SE bude stáť 8 500 dolárov a okrem konštrukčných vlastností ponúkne naviac aj svetlo Supernova M99 Mini Pro.

Pozrite si

Haibike SDURO Trekking 7.0 2019 – trekkingový majster na každú príležitosť

Druhým modelom je Habit Neo, ktorý ponúka dva modely, ktoré sú cenovo prijateľnejšie než Moterra. Ide opäť o horské bicykle s dvojitým odpružením. Rovnako ponúkajú 500 Wh alebo 625 Wh batériu Bosch. Hlavným rozdielom oproti Mottere sú konštrukčné vlastnosti, ktoré tento model neponúka na takej vysokej úrovni. Všetky predstavené modely disponujú počítačom Bosch Kiox.

Zdroj | Cannondale

Oba bicykle Habit Neo budú dostupné taktiež na jeseň za cenu 5 500 a 7 000 dolárov. Ceny za elektrické bicykle od Cannondale sú o pár tisíc dolárov vyššie než ponúka konkurencia. Na druhej strane za takúto cenu dostanete kvalitný bicykel od asi najznámejšej značky profesionálnych bicyklov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj