Reklama

LED projektor NEC L50W pre cestujúcich biznismenov

Dominik Fúsek

Japonský výrobca NEC predstavil zaujímavý projektor s kombináciou DLP zobrazovacej technológie a LED svetelného zdroja. Novinka L50W má plnú výbavu a ľahko ju so sebou zoberiete na pracovnú cestu.

NEC L50W

Novinka je primárne určená pracujúcim, ktorí chcú projektor so sebou nosiť aj na pracovné prezentácie za hranicami firmy. Nasvedčujú tomu príjemné rozmery 226 x 43 x 174 mm a hmotnosť iba 1,2 kg. Na projekciu obrazu NEC využíva štandardnú DLP technológiu, namiesto lampy však zvolil výrobca modernejšie LED svetlo, ktoré zabezpečí aj dlhšiu životnosť až 20 000 hodín, čo je pri dvoch hodinách každý deň vyše 27 rokov. LED diódy dosahujú prijateľnú svietivosť 500 ANSI lúmenov a kontrast 2 500:1. DLP jednotka zasa zabezpečuje nadštandardné natívne rozlíšenie 1 140 x 912 bodov. Veľkosť uhlopriečky sa pohybuje od 17 do 100 palcov (2,5 m).

NEC L50W

Projektor sa celkom dobre zaobíde aj bez počítača. Z 1 GB internej a maximálne 32 GB externej (SDHC) pamäte dokáže priamo „prehrávať“ dokumenty Word, Excel, PowerPoint, Adobe PDF a dokonca aj obrázky a video. Výstup z 2 W mono reproduktora zrejme aj kvôli hlučnosti ventilátora 38 dB nahradíte kvalitnejšou audio zostavou, ktorú pripojíte cez 3,5mm jack. Okrem neho sú prítomné aj VGA, HDMI, komponentný a dva USB konektory. Novinka má na trh doraziť v októbri s cenou asi 570 €.

NEC L50W

Zdroj a foto: hitechreview.com, NEC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.