Reklama

Laserový projektor LS500 od Epsonu si vychutnáte aj cez deň

Zdroj | Epson
Richard Pliešovský
Zdroj | Epson
Zdroj | Epson

Nie je žiadnym tajomstvom, že najväčšou slabinou digitálnej projekcie je jej nízka svietivosť. Za denného svetla si jednoducho neužijete dobrý a jasný obraz. Novinka od Epsonu to má zmeniť vďaka špeciálnej obrazovke.

Vyblednuté farby pri pozeraní filmu, či športového prenosu počas dňa majú byť minulosťou vďaka Epsonu LS500. Tento laserový projektor to vyriešil vďaka špeciálnej obrazovke s vysokým rozlíšením, ktorá potláča okolité svetlo.

Epson LS500 kombinuje vyspelý laserový projektor s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou a obrazovku s potlačením okolitého svetla. Obrazovka má vysoké rozlíšenie s novou technológiou optického vrstvenia, ktorá vytvára živé farby a sýtu čiernu.

Zdroj | Epson

Obrazovka je antireflexná, špeciálne navrhnutá pre projektory s krátkou projekčnou vzdialenosťou. Potlačenie okolitého svetla sa dosahuje tak, že odrazí svetlo prichádzajúce zvnútra miestnosti. Zobrazuje výnimočne jasný, farebný a ostrý obraz, prakticky v akomkoľvek prostredí. To zmierňuje jednu z najväčších nevýhod projektorov v porovnaní s tradičnými televízormi.

LS500 je alternatívou k bežným LCD a OLED televízorom pre každodenné používanie s výborným obrazom na 100 a 120 palcovej obrazovke.

Nový typ projekčnej technológie 4K využíva pokročilé spracovanie na vylepšenie rozlíšenia, 10-bitové spracovanie farieb zabezpečuje vernosť obrazu, HDR poskytne výnimočný vizuálny výkon. Pomer dynamického kontrastu je viac ako 2 500 000 : 1 vďaka laserovému svetlu diód Epson Dynamic Laser Array.

Aj keď Epson udáva rozlíšenie 4K, nie je to presné. Rozlíšenie 4K Pro-UHD využíva technológiu, ktorá zväčší každý pixel na dvojnásobok.

V skutočnosti tak ide o Full HD rozlíšenie, podľa spoločnosti však nie je žiaden rozdiel medzi týmto a skutočným 4K, väčšina ľudí si to nevšimne. Projektor je samozrejme plne kompatibilný so 4K obsahom.

Zdroj | Epson

12-bitové analógovo-digitálne spracovanie videa v reálnom čase zaručí plynulé prechody tónov a zároveň pomáha eliminovať pruhy, blikanie a iné kompresné chyby.

Jas je maximálne 4 000 Lúmenov, natívna frekvenčná odozva je 60 Hz, projektor má tri vstupy HDMI 2.0 (18 Gbps) / HDCP 2.2 a stereo reproduktory s výkonom 10 W.

Epson LS500 využíva operačný systém Android TV, vďaka Google má používateľ k dispozícii hlasové vyhľadávanie a všetky bežné streamingové služby, napríklad Netflix, HBO, Showtime, YouTube, Hulu, ESPN.

Epson LS500 za začne predávať v prvom štvrťroku 2020 v bielej a čiernej farbe. Model s uhlopriečkou 100 palcov bude stáť 4 999 dolárov, za 120“ zaplatí zákazník 5 999 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.