Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ľahší a tenší ako MacBook? To je ASUS ZenBook 3

Ľahší a tenší ako MacBook? To je ASUS ZenBook 3
Zdroj | ASUS
Imrich Maťo
Ľahší a tenší ako MacBook? To je ASUS ZenBook 3
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Ďalšou z noviniek, ktorú ASUS predstavil na výstave COMPUTEX, je ZenBook 3 (UX390UA), nový prírastok v rodine ultrabookov. Hrdo sa ním pochválil, že je ľahší a tenší ako aktuálny MacBook. Čo je na tom pravdy?

Zdroj | ASUS

Nová generácia ZenBook-u je kompletne redizajnovaná. Telo elegantne uhladenej novinky je vyrobené zo zliatiny leteckého hliníka, ktorý je výrazne ľahší, ako bežné zliatiny, používané na výrobu notebookov. Ponúkaný bude vo farbách Royal Blue, Rose Gold a Quartz Grey.

Zdroj | ASUS

Vďaka tomu je hmotnosť najnižšieho modelu ZenBook 3 iba 910 g, čím v hmotnosti „podliezol“ spomenutý MacBook o 10 g. ASUS-u sa podarilo nový ZenBook ztenšiť na 11,9 mm, čím v porovnaní s produktom Apple menej (až) o 1,2 mm. Nuž, čo je doma, to sa počíta.

Pozrite si

ASUS ZenBook UX305F: tenký a dostupný Ultrabook

Výkonovou výbavou ale ZenBook 3 tiež nijako nezaostáva. V maximálnej konfigurácii bude vybavený procesormi Intel Core i7, 16 GB (2 133 MHz) RAM pamäťou a 1TB PCIe Gen 3 x4 SSD diskom. Pochopiteľne, nechýba ani najnovšoa generácia USB Type-C.

Zdroj | ASUS

Nový ZenBook má 12,5-palcový displej, s Full HD rozlíšením, prekrytý sklom Gorilla 4. Audio výbavu tvorí štvorica reproduktorov Harman Kardon. Jeho klávesnica je plne podsvietená.

Pozrite si

ASUS ZenBook Flip UX360CA, prvý ZenBook s 360° otočným pántom

ZenBook 3 má inovatívny systém chladenia s najtenšou, 3-milimetrovou konštrukciou ventilátora. Sklom prekrytý presný a citlivý touchpad zvládne aj inteligentné gestá a písanie rukou. Na ochranu poslúži čítačka odtlačkov prstov.

40 Wh Li-Pol batéria má deklarovanú výdrž na úrovni 9 hodín a schopnosť získania 60% kapacity za 49 minút nabíjania.

Cena nového ASUS ZenBook 3 sa má začínať na hodnote 999 $. Najvyššia konfigurácia by mala vyjsť na 1 999 $.

Zdroj