Reklama

Lahôdka pre poslucháčov - také bezdrôtové repráky ste ešte nevideli

Zdroj | McIntosh
Richard Pliešovský
Zdroj | McIntosh
Zdroj | McIntosh

McIntosch je legendárnou značkou, teraz si sympaticky uctila inú legendu, kapelu The Grateful Dead. Skupina práve teraz (od 19. mája do 16. júla) rozbehla 29-dňové turné po USA. Má ísť o rozlúčku zostávajúcich členov, preto mu dali názov Final Tour.

Na jej počesť predstavil McIntosh sériu Grateful Dead. Ide o značkovú limitovanú edíciu bezdrôtových reproduktorov RS150GD a RS250GD.

V skutočnosti ide o identické zariadenia, ktoré sa v bežnej distribúcii predávajú pod rovnakým názvom, len bez posledných dvoch písmen (GD). Jediným rozdielom je zahrnutie dvoch slávnych znakov skupiny – Stealie, teda lebka zdobená bleskom a tancujúce medvede. Tieto grafické prvky sa na limitovanej verzii zobrazujú pod modrým digitálnym výstupným meračom McIntosh na každom zariadení.

Obsah pokračuje pod reklamou

Možno sa pýtate, prečo The Grateful Dead. Je to dané tým, že McIntosh so skupinou dlhodobo spolupracuje. Dňa 23. marca 1974 na svojom koncerte v Cow Palace v San Franciscu použila kapela Wall of Sound — obrovský zvukový systém, ktorý pozostával zo 48 zosilňovačov McIntosh MC2300 s výkonom 28 800 wattov (!). Na turné však bude skupina využívať striedmejší výkon.

Zdroj | McIntosh

RS250 je najpokročilejší a najvýkonnejší bezdrôtový reproduktorový systém spoločnosti. Je to samostatné, kompletné bezdrôtové reproduktorové riešenie, ktoré sa bezproblémovo pripája ku všetkým hlavným streamovacím platformám.

McIntosh RS250 kombinuje vysoký výkon, nízke skreslenie a hlboké rozšírenie basov vďaka odborne navrhnutým meničom. RS250 ponúka celkový výkon 650 wattov, dodávaný do dvoch 4″ x 6″ basových reproduktorov, štyroch 2″ stredových reproduktorov a dvoch 3/4″ výškových reproduktorov.

Zdroj | McIntosh

K systému sa môžete pripojiť cez Wi-Fi (Wi-Fi 6 2,4/5 GHz) alebo Ethernet. Po nastavení získate rozsiahle možnosti pripojenia, vrátane Spotify Connect, TIDAL Connect (vrátane prehrávania TIDAL HiFi Lossless Quality), Apple AirPlay 2, Bluetooth 5.0 s podporou (AAC) štandard, či Qualcomm aptX HD pre prehrávanie zvuku vo vysokom rozlíšení. Nechýba Chromecast, ktorý umožní streamovať na RS250 z vašich smart zariadení. RS250 je tiež koncové zariadenie Roon Ready a je certifikované spoločnosťou Roon Labs, aby poskytovalo najvyššiu úroveň kvality a výkonu v sieťovom streamovaní. RS250 je kompatibilný s Google Assistant pre hlasové ovládanie.

Limitovaná verzia RS250 má klasický predný panel zo skla McIntosh. Na oboch stranách skleneného panelu sú ľahko odnímateľné mriežky reproduktorov. Frekvenčná odozva je 40 Hz až 20 kHz, rozmery 62,99 cm x 4,48 cm x 32 cm pri hmotnosti 13,3 kg. Cena systému je 3 500 dolárov.

Pozrite si

McIntosh MCD12000 – SACD/CD prehrávač top triedy

RS150 predstavuje jednoduchý mono reproduktor s basovým a výškovým reproduktorom, ktorý vydáva pôsobivý kombinovaný výkon 120 wattov. Konkrétne sa skladá z 5-¼“ basového meniča prijímajúceho 90 wattov výkonu pre hlboké rozšírenie základne, zatiaľ čo ¾“ titánový kupolový výškový menič poskytuje čistý a hladký vysokofrekvenčný zvuk s výkonom 30 wattov.

Zdroj | McIntosh

K bezdrôtovému reproduktoru sa môžete pripojiť cez Wi-Fi alebo Ethernet a získate širokú konektivitu ako v modeli RS250. Cena systému je 1 500 dolárov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.