Reklama

Lady Gaga ošialila Polaroid a skĺbila minulosť s budúcnosťou!

Števo Porubský

Aj Polaroid na výstave CES 2011 predstavoval svoje novinky. Jednou z najväčších je nové personálne obsadenie. Kreatívnou riaditeľkou sa stala Lady Gaga. Nie, som v poriadku, je to pravda. Aby toho nebolo málo, nová riaditeľka popustila uzdu svojej kreativite a vo svetle bleskov fotoaparátov bola odhalená nová Grey Label séria vrátane mega okuliarov s dvojicou displejov!

 Lady Gaga

Nová séria Polaroid Grey Label je vytvorená v spolupráci so známou popovou speváčkou Lady Gagou, ktorá sa stala aj kreatívnou riaditeľkou Polaroidu. Niektorí by si povedali, že koniec, no otázne je, čo všetko tejto veľmi extravagantnej dive kreatívci a dizajnéri pri produktoch povolia. Snáď nie veľa. Z troch nových produktov, ktoré Polaroid zo série Grey Label predstavil sa vybúrila asi len na jednom. Ale pekne poporiadku. Polaroid akoby šiel do minulosti a predstavil kompakt s okamžitou tlačou fotografií. Určite si pamätáte na staršie modely Polaroidu, ktoré ponúkali rýchlu tlač fotiek špecifického formátu s nezabudnuteľným bielim rámčekom okolo. Polaroid GL30 Instant Digital Camera je niečo také, no v digitálnom podobe. Vnútornosti okrem mini tlačiarne tvorí aj 12 Mpx CMOS snímač. Aké sú jeho konkrétne parametre výrobca zatiaľ nezverejnil. Mini tlačiareň vo vnútri fotoaparátu používa technológiu ZINK Zero Ink od rovnomennej americkej spoločnosti. V praxi to znamená rýchlu termo tlač bez potreby atramentu. Ten je „ukrytý“ priamo v papieri.

 Polaroid GL30 Instant Digital Camera

Tlačiareň do ruky

Polaroid Grey Label séria obsahuje aj model GL10 Instant Mobile Printer. Už z názvu je jasné, že sa jedná o mobilnú tlačiareň. Polaroid chce, aby si zákazníci mohli vytlačiť svoje fotografie kdekoľvek a to dokonca aj z mobilného telefónu pomocou Bluetooth. Rovnako aj GL10 obsahuje technológiu ZINK Zero Ink. Zatiaľ najväčším problémom je, že tlačiareň ponúkne papier len na 10 fotografií veľkosti 3“x 4“, teda 7,62 x 10,16 cm. Škoda. Batérie vraj podľa výrobcu vydržia vytlačiť 40 fotografií. Výrobca zverejnil aspoň dostupnosť tohto modelu. Na americkom trhu sa objaví v priebehu mája za cenu 150 USD, čo je približne 110 €. Cenu náhradného ZINK papiera však akosi „zabudol“ oznámiť.

 Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

Šialené okuliare

Tým najzvláštnejším z celej Grey Label série sú bezpochyby okuliare GL20 Camera Glasses. Práve na nich je najviac viditeľný rukopis popovej speváčky. Až prehnane veľké sklá v sebe ukrývajú dvojicu 1,5” OLED displejov a 5 Mpx snímač v strede. Šialené je aj to, že okuliarmi sa fotografie nielen vytvárajú (to by nebolo nič divné, poznáme už aj lyžiarske okuliare so zabudovaným fotoaparátom), ale okoliu ich vedia aj extravagantne ukázať na spomínaných displejoch. Osobne si neviem predstaviť, ako by človek takéto okuliare bežne používal na verejnosti. Skôr sa hodia na oči speváčky, kreatívnej riaditeľky, ktorá si ich bez problémov môže vziať na koncert. Tak ako ostatné produkty, aj okuliare by sa mali dostať na trh v priebehu tohto roka. Presnejší termín výrobca nešpecifikoval, totiž i na výstave CES išlo len o koncept.

Polaroid GL20 Camera Glasses

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.