Reklama

LaCie a Porsche Design predstavili špičkové externé hardisky

Dominik Fúsek

Spoločnosť LaCie je známa výrobou počítačového príslušenstva, ktoré často nad konkurenciou víťazí šikovnými riešeniami. Do jej portfólia patria ochranné puzdrá, USB kľúče, Wi-Fi doplnky či externé hardisky. Z poslednej menovanej rodiny je aj dnešná novinka, na ktorej spolupracovala aj návrhárska spoločnosť Porsche Design.

LaCie Porsche Desing P9220

Novinka bude ponúkaná v dvoch vyhotoveniach – menšom mobilnom s označením LaCie Porsche Design Mobile P9220 a väčšom, určeným pre desktopy (P9230). Oba modely majú veľa spoločného. V provom rade je ich vyhladený povrch vyrobený z hliníku, čo im dodáva poriadnu dávku elegancie. Okrem toho kvalitné spracovanie zabezpečí aj o niečo vyššiu odolnosť, a to minimálne voči poškriabaniu. Na svojom tele nesú novinky značku Porsche Design, ktorá dizajn týchto diskov navrhla. Externé hardisky tejto spoločnosti hanbu rozhodne neurobia – rovnako ako automobily Porsche sú zamerané na rýchlosť. Dáta prenášajú cez rýchle rozhranie USB 3.0.

LaCie Porsche Desing P9220, P9230

Okrem veľkosti fyzickej sa novinky od seba líšia aj kapacitou. Mobilná verzia bude ponúkaná vo veľkosti od 500 GB po 1 TB, jej väčšia sestra ponúkne kapacity 1 alebo 2 TB. Výrobca k diskom pribalí aj doplnkový softvér, konkrétne zálohovacie riešenie, možnosť ochrany dát heslom či eko-mód šetriaci energiu. Cena najlacnejšieho variantu (P9220 500 GB) bude 105 $, teda 73 €.

LaCie Porsche Desing P9220, P9230

Zdroj a foto: LaCie

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.